Ach ty letošní Vánoce, jak jsou požehnané, noví abonenti žehu se jen hrnou

/ Tomáš Weiss

Tak si libuje spalovač mrtvol pan Karel Kopfrkingl v neuvěřitelné knize Ladislava Fukse stejně jako v mrazivé filmové adaptaci Juraje Herze. Tento roztomilý vánoční příběh o hajzlovské a zvrácené povaze tzv. slušných a pořádkumilovných lidí je dobré si čas od času připomenout. Čte Lukáš Hlavica.

Další články

TV Kosmas

Číst Hakuna Matata? Žádnej problém!

Žádnej problém - to zhruba ve svahilštině znamená hakuna matata. Jmenuje se tak třeba raw restaurace v Ostravě nebo dětský rytmický orchestr z Jindřichova Hradce. Hakuna Matata je ale také sbírka textů začínajících autorů z České republiky, Belgie a ze Španělska. Inspirací pro vznik této knihy se staly osudy devatenácti reálných lidí, kteří žijí v největším keňském slumu Kibera.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Vařit v televizi je pitomost, ale Herbář má pod čepcem

Bůh ví, že to na OKU kuchařky nemají lehké. Knihy této kategorie tady nemají zastání, ale je jasné, že to určitě přežijí, protože se info o nich k zájemcům dostane tisíckrát jinak. Ale televizní Herbář s Lindou Rybovou a Kateřinou Winterovou dostal z dobrých důvodů dispens. Podařilo se jim v televizi vytvořit takový hipízácký mikrosvět, který je unikátní a jinak na obrazovkách nevídaný.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Podívat se blíž na vizuální matadory!

Stará garda je název knihy, ve které fotograf Hynek Glos a kulturní redaktor Petr Vizina zachytili třicítku našich vizuálních umělců, kteří se narodili před rokem 1945. Portrétní fotografii z ateliéru umělce doplňuje rozhovor. A tady je zase náš rozhovor o téhle vizuální knize rozhovorů.