Kašpar Krone, protagonista Hoegova románu, je dvaačtyřicetiletý světově proslulý cirkusový klaun posedlý vášní pro poker a Bachovu hudbu. Má fenomenální sluch a na krku stejně fenomenální daňový dluh.
Roku 1904 přichází do městečka Thyregod
mladá učitelka Lilly. Uprostřed vichrného
jutského vřesoviště má vést nově zřízenou
školu. V lodním pytli si s sebou veze mladistvý
elán, pár třísek na podpal, ale také deník.
Mladá Dorte bydlí sama v domku naproti malému nádraží. Před rodiči předstírá, že studuje literaturu na univerzitě v Kodani, jenže to není pravda. Často je jí zatěžko vůbec vstát z postele, nechává plynout čas a čeká, co jí přivede do cesty náhoda.
Čtyřicátník Roar narazí při kondičním
běhu v lese na osmatřicetiletou ženu,
která se stejně jako on ztratila. Je
říjen, dvojici zaskočí brzký soumrak
a oba běžci jsou nakonec nuceni strávit
v lese mnohem víc času, než chtěli.
Stárnoucí spisovatelku Bess probudí jednou ráno výstřel. Její
partner leží na náměstíčku před jejich idylickým domovem mrtvý.
Zbloudilá střela? Úkladná vražda?
Detektivka. Idylický ostrůvek Skejø kdesi v Baltu. Od Sjællandu a od hlavního města Kodaně je sice vzdálen, jen co by kamenem dohodil, přesto však je to svět sám pro sebe. Příroda se probouzí k životu, v místním domově důchodců ale obchází smrt.
Dánská prozaička známá svými vybroušenými minimalistickými texty pokračuje ve svém posledním románu v ohledávání možností tematizace banality každodenního života.
Příběh Frandse, novináře a levicového intelektuála. Fotbalový anděl podává přesvědčivý obraz poválečného vývoje nejenom dánské, ale v podstatě celé západní společnosti.
Děj špionážního románu, v roce 2001 nejprodávanější detektivky ve Skandinávii, se sice točí kolem pátrání po bývalém agentovi Stasi, kořeny zápletky však sahají mnohem hlouběji.
Ojedinělé svědectví dívky, která byla jako dítě donucena bojovat se zbraní v ruce. Až po čtrnácti letech se jí podařilo uprchnout do Jihoafrické republiky, odkud s pomocí OSN emigrovala do Dánska.