Nacházíte se: Úvod> Oddělení> Krásná literatura> Próza> Světová próza>kniha O čem mluvím, když mluvím o běhání

Obálka titulu O čem mluvím, když mluvím o běhání

O čem mluvím, když mluvím o běhání

Haruki Murakami

Popis: 1× kniha, vázaná, 176 stran, 13,5 × 20,6 cm, česky - více

Běžná cena: 249 Kč
U nás ušetříte: 25 Kč (10 %)
Naše cena dnes: 224 Kč

Cena je včetně DPH 10 %
(Cena bez DPH činí 204 Kč)

Jaké bude vaše poštovné?
Zavřít

Poštovné

Pro zásilky po České republice si můžete vybrat z těchto způsobů doručení (ceny vč. DPH):

Česká pošta

Poštovné pouze 65 Kč - balík do ruky.

Kurýrní služba PPL

Poštovné pouze 65 Kč, doručení do 1 pracovního dne od expedice.

Osobní odběr

Nabízíme osobní odběr ve všech našich kamenných prodejnách (20 Kč). V centrálním skladu v Horoměřicích je vyzvednutí zdarma. Využít můžete také síť výdejních míst Zásilkovny (34 Kč).

Zásilky do zahraničí

Poštovné závisí na způsobu dopravy a hmotnosti zásilky. Cenu se dozvíte před dokončením objednávky.


Více o možnostech plateb a doručení

Mám zájem
Rozebráno
Rozebráno
Titul je vyprodaný.
Zavřít

Tento titul si můžete zakoupit i v těchto knihkupectvích (za běžnou cenu bez internetové slevy):


Stav skladu v knihkupectvích bez záruky, kontaktujte prosím knihkupectví a knihu si rezervujte.

Info OKO

Anotace

Světoznámý spisovatel Haruki Murakami (např. Norské dřevo) běhá 25 let – každý den deset kilometrů, každý rok maraton. Titul knihy je variací na povídkovou sbírku O čem mluvím, když mluvím o lásce Raymonda Carvera. Kniha „memoárů“ rozhodně zaujme tři typy fanoušků: autorovy skalní příznivce, pro které je kultovní postavou, pak hledače receptu, jak se stát spisovatelem, a nakonec, jak jinak, běžce na dlouhou trať. V knize je jednak soubor esejů o běhu na dlouhé tratě, jednak spisovatelův „diář“ čtyřměsíční přípravy na maraton v New Yorku. Hovoří o fyzické i psychické bolesti, o stárnutí, o tématech, která se mu honí hlavou. Jsou tu úvahy o spisovatelství jako takovém: doba už nepřeje romantickým týpkům, co nasávají nebo berou drogy a píšou skvěle – doba přeje globálním spisovatelům-manažerům. Ostatně přísný režim a skvělá kondice bývají totožné u byznysmenů i u spisovatelů.

Zákazníci, kteří si koupili tento titul, koupili také

O čem mluvím, když mluvím o běhání

  • Nakladatel: Odeon
  • ISBN: 978-80-207-1320-9, EAN: 9788020713209
  • Originál: Haširu koto ni cuite kataru toki ni boku no kataru koto
  • Překlad: Jurkovič, Tomáš
  • Popis: 1× kniha, vázaná, 176 stran, 13,5 × 20,6 cm, česky
  • Rozměry: 13,5 × 20,6 cm
  • Rok vydání: 2010 (1. vydání)

Recenze

Recenze Oka

Literární časopis Host 2014, papírový i elektronický

Zájemci o dění v české a světové literatuře vědí, že měsíčník Host je mezi literárními časopisy výjimečný svým záběrem a dosahem. Nezavírá se do nějaké skupiny, netváří se jako elitářské čtení. Infomuje o literatuře. Od tohoto roku možno pořídit i jako e-časopis.
Tomáš Weiss 31.1.2014

Na obálce prvního čísla letošního roku trčí atraktivní titulek: Murakamiho skryté tváře. A hned vevnitř nacházíme tohle vyznání jednoho literárně činného běžce:

Milý pane Murakami,

napsal jste knihu Haširu koto ni cuite kataru toki ni boku no kataru koto, přeloženou do češtiny pod názvem O čem mluvím, když mluvím o běhání. Dostal jsem ji od kamaráda a začal číst spíš proto, že to byl dárek. Nakonec mě velmi překvapilo, jak mohou být pocity běžců na dlouhou trať podobné — běhám totiž sám... více

Recenze v Médiích

Murakami, Haruki: O čem mluvím, když mluvím o běhání (in LN)

Petr Vaněk, iLiteratura, 15.8.2010
Je to „jenom“ autobiografie, nebo spíš, jak říká autor, „svého druhu memoáry“. Běžecký zápisník, takřka všední román nebo esej, ve kterém se můžeme dozvědět něco o spisovatelském povolání, ale zároveň, ač jenom jakoby na okraj, také o životě jako takovém. Je to příliš banální, nebo naopak důmyslné?

Murakami, Haruki: O čem mluvím, když mluvím o běhání

Tomáš Jurkovič, iLiteratura, 29.7.2010
Když běžím, tak prostě jen běžím. Základním principem je pro mě běžet v prázdnu. Nebo, když to řeknu obráceně, běhám možná právě proto, abych dosáhl prázdna. I do takového prázdna se občas samovolně vplíží momentální myšlenky. To je docela samozřejmé. V lidské duši prostě nemůže existovat opravdová prázdnota.

Murakami, Haruki: O čem mluvím, když mluvím o běhání

Veselin Vačkov, iLiteratura, 29.7.2010
Je mu jednašedesát, napsal téměř dvě desítky celosvětově vydaných knih, každý den uběhne deset kilometrů a každý rok jeden maraton. Už více než čtvrtstoletí je Haruki Murakami nejslavnějším japonským spisovatelem současnosti a nejzarputilejším běžcem mezi spisovateli.

Podělte se s ostatními o svoje myšlenky:

Napsat vlastní recenzi

Uživatelské recenze

Průměrné hodnocení:

Murakami - běhání a psaní

Ed Scapa, 5.7.2013

(Toto je kvalitní recenze)
Nevím, o čem je tato kniha, ačkoliv jsem ji už mnohokrát četl. Znovu a znovu. Všechno, o čem píše, vlastně znám. Jen loví myšlenky, postřehy a názory, které jsou ve mně kdesi uloženy. Nebo teprve přijdou!?! Je to od pana M. opět MISTROVSKÉ!!!

Renegát

Renegát, 4.11.2012

(Toto je kvalitní recenze)
Útlá a velice pěkná kniha psaná obyčejným, ale záživným vypravěčským stylem, svižným jazykem, popisujícím obyčejné věci. Není jen o běhu, je o životě, kterým probíháme každý po svém.
Překlad je moc pěkný a po jejím přečtění budete mít chuť na další Murakamiho "příděl", vsaďte se ! Doporučuji všem, běžcům i těm co neběhají. Třeba pak i začnou...

...

Aneta, 28.7.2012

(Toto je kvalitní recenze - 1 hlas)
Za necelý den uběhla jsem s Murakamim jeho všechny maratony a triatlony, ve kterých jsem měla možnost poznat jeho pokoru a skromnost k sobě samému i k ostatním lidem. Kniha, O čem mluvím, když mluvím o běhání, je jeden životní běh na dlouhou trať, ve které jsou pozvolným tempem, jako u autorova samotného běhu, vyprávěny jeho zážitky. I když se téma, patrné z názvu knihy, točí kolem běhání, velmi úzce v tomto případě souvisí i se samotným psaním autora. Jedná se o spojení, které v jeho životě vytváří denní meditaci. Po přečtení této tématicky úzce zaměřené knihy jsem si ji pomyslně rozdělila na jednotlivé fáze běhu. Začátek knihy pro mě byl jako bych začala běžet já sama. Počáteční nadšení, krásné počasí, člověk se usmívá, pozoruje co se děje kolem sebe a nastává celková harmonie těla s přírodou. Vnitřní monology, vzpomínky skrze hudbu v uších a letmé úsměvy ostatních běžců. V půlce svého běhu jako by se nade mnou pomalu stahovaly mraky a všechno se najednou ale jistě zabarvovalo do šeda. Přestávám vnímat okolí, pociťuji nastupující únavu, cítím jak mé tělo zpomaluje a čelo se mi orosuje potem. Začínám se nepravidelně nadechovat, toužím po vodě, ale i přesto se nezastavím. Když se blížím k cíli, vidina brzkého ukončení mého běhaní mě povzbudí aspoň trochu přidat. Dokázala jsem to. Radost, že už si můžu sednout, napít se, nehledě na čas, ohodnotím sebe sama na základě osobního pocitu, který je momentálně uspokojivý. Můj osobní běh sdílený skrze běh Murakamiho, nebo i obráceně, byl pro mě hezkým obrazem obyčejného člověka, dělající ho něco prostě jen tak, pro radost.

...o běhání

Raduz, Ostrava !!!, 26.7.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Všechna doporučení mých kolegů hovoří ve prospěch této knihy ...navíc já běhám, ON běhá, tak proč si ji nepřečíst ???

Těším se jak malý kluk...

Koudelka, , 23.7.2010

(Toto je kvalitní recenze)
Už teď vím, že ta kniha bude skvělá! Můj neoblíbenější autor píše o mé nejoblíbenější činnosti!

Oko Kosmasu

Haruki Murakami

 
zavřít