Nejprodávanější Kniha za posledních 14 dní - poezie

Don Čičo má v klopě orchidej -10%
Máme tu novou sbírku Ivana Wernische, a samé nové básně! Básně ve verších, básně v próze a básně prozodicky hybridní. Experiment s formální realizací básní se poddává Wernischovu hravému géniu. A to znamená pro čtenáře čirou radost!
poezie

Don Čičo má v klopě orchidej

238 Kč
214 Kč
S brašnou pro pastýře -10%
Zralá sbírka autora, který má za sebou významné básnické a prozaické dílo. Ve svých nových verších navazuje na tradiční hodnoty české poezie, cítíme tu lyrickou hravost Wernische i Blatného. Petr Motýl je ale svébytný a svůj.
poezie

S brašnou pro pastýře

200 Kč
180 Kč
Monstre charmant -10%
Třetí kniha Jana Kunzeho je souborem básnických minipříběhů podaných (podobně jako v autorově druhé sbírce Dekadent dezert) s přímočarou provokativností a tematizujících životní peripetie individua-umělce, v němž tušíme autorovo alter ego.
poezie

Monstre charmant

199 Kč
179 Kč
Pravý úhel -10%
Hádám, jak daleko si budu, sáhnu-li na sebe vypůjčeným gestem, oslovím-li se infinitivem, nebudu-li precizní, růžolící maso, ale pravý úhel.
poezie

Pravý úhel

229 Kč
206 Kč
Roztáhnu křídla -10%

Básnická sbírka s názvem Roztáhnu křídla je kniha plná touhy, něhy, citu a lásky. Básně představují situace z běžného života které v nás evokují jak pozitivní, tak negativní pocity. Vše je psané od srdce, z osobních pocitů a prožitků.

poezie

Roztáhnu křídla

199 Kč
179 Kč
Užitá lyrika -10%
Autor (nar. 1970) kdysi začínal v širokém proudu spirituálně laděné poezie, ale časem se krusta této kanonické poetiky rozvolnila ve prospěch akordů spíše nekonfesních, civilních a formálně nesvázaných.
poezie

Užitá lyrika

229 Kč
206 Kč
Za plotem -10%
(1x)
Jediná sbírka poezie Jiřího Stránského obsahuje verše napsané převážně v padesátých letech, kdy byl autor vězněn v politických lágrech. Jeho verše jsou jedinečným svědectvím o deformovaném a surovém světě za ostnatými dráty.
poezie

Za plotem

238 Kč
214 Kč
Kniha haiku -10%
(2x)
Ačkoli se Jack Kerouac proslavil především jako prozaik, psal také vynikající poezii – mnozí literární historici jsou dokonce toho názoru, že Kerouacovy básně jeho prózu co do kvality předčí.
poezie

Kniha haiku

198 Kč
178 Kč
Krásné české písničky -10%
Zazpívejte si společně s námi nejznámější lidové písničky.
poezie

Krásné české písničky

169 Kč
152 Kč
Ohou? Kolik má kdo nohou! -10%
Knížka pomocí hravých veršů i obrázků přivádí malé čtenáře k přemýšlení o vztazích mezi čísly a okolním světem.
poezie

Ohou? Kolik má kdo nohou!

198 Kč
178 Kč
Zobrazuji 1 - 10 z 188 položek
1 2 3 .. 19 > >>