Noční tance

Nakladatel:  Argo 2002
Skladem
249 Kč
212 Kč

Anotace

Překladatel autorčina světoznámého románu Pod skleněným zvonem (česky 1996) a její velký obdivovatel se rozhodl změřit své překladatelské síly s Janem Zábranou v její básnické tvorbě. Už několik let pracoval na výboru z básní jejích a jejího bývalého...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)
Pěkně nás to naštvalo, přinést si domů knížku, na kterou se těšíme a být tak zklamané. Zajímalo by nás, proč byly znovu přeloženy básně už jednou přeloženy Janem Zábranou?

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Plath, Sylvia: Noční tance

Jitřní píseň Láska tě natáhla jak tlusté zlaté hodinky,/ porodní bába popleskala po patách a tvůj lysý křik/ si uzurpoval místo mezi živly.

Plath, Sylvia: Noční tance

Americká básnířka Sylvia Plathová patří k těm postavám literární historie, jejichž životní osud poněkud zastínil samotné dílo. Její bouřlivé manželství s anglickým básníkem Tedem Hughesem, po jehož krachu ukončila Plathová svůj život sebevraždou, patří k nejslavnějším vztahům v dějinách písemnictví a většímu čtenářskému zájmu než sbírky poezie se těší autobiografická próza Pod skleněným zvonem, ve které Plathová popisuje své deprese.

Cesty k Sylvii Plathové

(...) Výbor Noční tance vychází dvojjazyčně, a čtenář tedy může velmi zdařilý český překlad porovnávat s originálem. Plathové poezie je v prvé řadě konfesijní, intimní a soukromá, dotýkající se tabuizovaných témat. Básně často autobiograficky začínají a výsledný dojem vychází z imaginací přetvořené zkušenosti, jež nabývá rozměrů mýtu. Vše, co tak důvěrně známe z domácnosti, mění autorka v cosi cizího, zvláštního a divného, přičemž využívá i zesměšňuje pocit, jaký má sama ze sebe.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Noční tance
Autor:
Plathová, Sylvia
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788072034734
ISBN:
80-7203-473-1
Originál:
Collected Poems
Překlad:
Hrách, Tomáš, Klimentová, Eva, Šťastná, Zuzana a Zábrana, Jan
Popis:
1× kniha, vázaná, 97 stran, česky, anglicky
Rozměry:
14 × 15 cm
Rok vydání:
2002
Jazyk:
česky , anglicky