Patty Diphusa, Venuše záchodků

Nakladatel:  Garamond 2004
Rozebráno
180 Kč
162 Kč

Anotace

Volnost, prostor a tvůrčí svoboda osmdesátých let v Madridu dala vzniknout postavě životem protřelé, přesto a (právě proto) soucitné pornohvězdě jménem Patty Diphusa, postavě jako vystřižené z Almodóvarových filmů. Toto literární alter ego a ženský...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)
Přestože obdivuji Almodovarovy filmy, tahle knížka mě příliš neoslovila. Není moc jednotná, spíš útržkovitá, někdy vulgární, někdy originální, většinou nevím, co si z toho všeho vybrat. Přestože má pár stránek, trvalo mi dost dlouho, než jsem se prokousala ke konci.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Tématem jsem JÁ

(...) Almodóvar chtěl ukázat na postavě Patty proměnu veřejného, a především kulturního života Madridu na přelomu 80. a 90. let, kterou sám velmi intenzivně a s velkým zklamáním prožíval na vlastní kůži. V prvním plánu tedy deník Patty Diphusy vypráví o rozčarování z doby, která dokáže proměnit i ty nejspontánnější a nejbláznivější nápady a prožitky v lukrativní obchodní artikl, takže de facto zbavuje člověka možnosti být svůj, nezávislý, neopakovatelný a svým způsobem šťastný.

Číst filmaře Pedra Almodóvara je jako popíjet dobré víno

(...) Leckterý jinak rozmarný filmař nad bílou stránkou náhle zvážní, počne odhalovat hlubinná tajemství tvorby i bytí, zkrátka číst se to nedá. Což naštěstí není případ španělského režiséra Pedra Almodóvara. Jeho spisky Patty Diphusa, Venuše záchodků, které vydal Garamond v hravém překladu Anežky Charvátové, čtenář bez potíží vstřebá jako lehké radostné víno, němž se přitom najde i ona příslovečná pravda na dně jitra s těžkou hlavou.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Patty Diphusa, Venuše záchodků
Autor:
Almodóvar, Pedro
Nakladatel:
Garamond
EAN:
9788086379685
ISBN:
80-86379-68-X
Originál:
Patty Diphusa y otros textos
Překlad:
Charvátová, Anežka
Popis:
1× kniha, brožovaná, 168 stran, česky
Rozměry:
11 × 18 cm
Rok vydání:
2004 (1. vydání)