Jiří Pehe - Tři tváře anděla

Tři tváře anděla

Nakladatel: Prostor 2009
Rozebráno
-20%
380 Kč
304 Kč
pohlídat

Anotace

Dramatické osudy tří generací jedné rodiny s českými, židovskými a německými kořeny se v románu Tři tváře anděla prolínají s klíčovými událostmi 20. století. Tři rozdílné osobní příběhy, vyprávěné různým jazykem i stylem, odrážejí i tři fáze dějin, jimiž lidská společnost během posledního století prošla.

Josef, do jehož slibně se rozvíjející...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)

Vaše hodnocení
Když jsem si v anketě Lidových novin přečetla, že Tomáš Halík tuto knihu zařadil mezi tři nejlepší, kteří ho ten rok zaujaly, hned jsem po ní sáhla. Je to jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla.
Tahle kniha mě do sebe úplně vtáhla. Málokdy se při čtení dojmu k slzám, přiznám se ale, že jsem několikrát brečela. Všechny tři příbehy jsou tak silné, že o nich je težké přestat přemýšlet. Lehkost, s jakou autor přechází z poutavého vyprávění k hlubokým úvahám, je sama zážitkem. Román má tolik rovin, že by klidně vydal na několik dalších. Taky se...
Více
Jsem skutečně v šoku. Autora jsem léta vedl v přihrádce politolog, ale on napsal dle mého soudu jeden z nejlepších českých románů, který u nás vyšel, přinejmenším od roku 1989. Je to vynikající kniha, kterou není možné odložit, jakmile jí začnete číst. Je v ní celé 20. století.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Pehe, Jiří: Tři tváře anděla

Jiří Pehe, jenž v těchto dnech oslaví své čtyřiapadesátiny, je znám především coby politický komentátor orientovaný na dění ve východní Evropě – letos mu ovšem v pražském nakladatelství Prostor vyšel druhý román, nazvaný Tři tváře anděla. Stejně jako ve své prvotině Na okraji zmizelého zúročil autor i v tomto případě vlastní bohaté zkušenosti – s léty normalizace, emigrací, pobytem v USA...
Celá recenze

Každý náš příběh je součástí dějin

Politolog Jiří Pehe napsal román, v němž do osobního příběhu tří postav vstupují "velké" dějinné události celého 20. století. (...) Jiří Pehe napsal román, který znepokojuje a klade otázky, na něž není snadné odpovídat. A není vyloučeno, že na ně ani odpovídat neumíme, což ovšem neznamená, že se o to i ve vlastním zájmu nemáme pokoušet. Století, jež romanopisec epicky a filozoficky mapuje, oživuje a zkoumá, zůstává plné nezodpovězených otázek. Je dobře, že je někdo klade a vyzývá ostatní, aby tak činili s ním. Už proto, že to současné století není, ale ani nebude o nic jednodušší.

Svět je ztracený i bez válek

Přesto se věnuje i próze: nedávno mu vyšel druhý román Tři tváře anděla. Kniha je rozčleněna do tří částí a autor v ní klene - jak je v současné próze docela obvyklé - oblouk nad bouřlivým dvacátým stoletím. K tomu potřebuje tři vypravěče různých generací v rámci jedné rodiny, která byla traumaty moderních českých dějin stíhána skoro víc, než je pravděpodobné. Všechny kapitoly spojuje také explicitně deklarovaná, místy téměř až terapeutická potřeba vyprávět: první oddíl je dopisem matce od dávno odvrženého syna, druhý tvoří zápisky z blázince a třetí deník. Autor se snaží jednotlivá pásma odstiňovat hlavně jazykově.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Tři tváře anděla
Autor:
Pehe, Jiří
Nakladatel:
Prostor
EAN:
9788072602094
ISBN:
978-80-7260-209-4
Popis:
1× kniha, vázaná, 324 stran, česky
Rozměry:
12 × 21 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)