Tři tváře anděla

Nakladatel:  Prostor 2009
Rozebráno
-10%
380 Kč
342 Kč

Anotace

Dramatické osudy tří generací jedné rodiny s českými, židovskými a německými kořeny se v románu Tři tváře anděla prolínají s klíčovými událostmi 20. století. Tři rozdílné osobní příběhy, vyprávěné různým jazykem i stylem, odrážejí i tři fáze dějin, jimiž lidská společnost během posledního století prošla.

Josef, do jehož slibně se rozvíjející dráhy sólového houslisty vpadla první světová...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(5x)
Když jsem si v anketě Lidových novin přečetla, že Tomáš Halík tuto knihu zařadil mezi tři nejlepší, kteří ho ten rok zaujaly, hned jsem po ní sáhla. Je to jedna z nejlepších knížek, jaké jsem kdy četla.
Tahle kniha mě do sebe úplně vtáhla. Málokdy se při čtení dojmu k slzám, přiznám se ale, že jsem několikrát brečela. Všechny tři příbehy jsou tak silné, že o nich je težké přestat přemýšlet. Lehkost, s jakou autor přechází z poutavého vyprávění k hlubokým úvahám, je sama zážitkem. Román má tolik rovin, že by klidně vydal na několik dalších. Taky se mi stalo, co u české literatury málokdy zažívám....
Více
Jsem skutečně v šoku. Autora jsem léta vedl v přihrádce politolog, ale on napsal dle mého soudu jeden z nejlepších českých románů, který u nás vyšel, přinejmenším od roku 1989. Je to vynikající kniha, kterou není možné odložit, jakmile jí začnete číst. Je v ní celé 20. století.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Pehe, Jiří: Tři tváře anděla

Jiří Pehe, jenž v těchto dnech oslaví své čtyřiapadesátiny, je znám především coby politický komentátor orientovaný na dění ve východní Evropě – letos mu ovšem v pražském nakladatelství Prostor vyšel druhý román, nazvaný Tři tváře anděla. Stejně jako ve své prvotině Na okraji zmizelého zúročil autor i v tomto případě vlastní bohaté zkušenosti – s léty normalizace, emigrací, pobytem v USA...

Každý náš příběh je součástí dějin

Politolog Jiří Pehe napsal román, v němž do osobního příběhu tří postav vstupují "velké" dějinné události celého 20. století. (...) Jiří Pehe napsal román, který znepokojuje a klade otázky, na něž není snadné odpovídat. A není vyloučeno, že na ně ani odpovídat neumíme, což ovšem neznamená, že se o to i ve vlastním zájmu nemáme pokoušet. Století, jež romanopisec epicky a filozoficky mapuje, oživuje a zkoumá, zůstává plné nezodpovězených otázek. Je dobře, že je někdo klade a vyzývá ostatní, aby tak činili s ním. Už proto, že to současné století není, ale ani nebude o nic jednodušší.

Svět je ztracený i bez válek

Přesto se věnuje i próze: nedávno mu vyšel druhý román Tři tváře anděla. Kniha je rozčleněna do tří částí a autor v ní klene - jak je v současné próze docela obvyklé - oblouk nad bouřlivým dvacátým stoletím. K tomu potřebuje tři vypravěče různých generací v rámci jedné rodiny, která byla traumaty moderních českých dějin stíhána skoro víc, než je pravděpodobné. Všechny kapitoly spojuje také explicitně deklarovaná, místy téměř až terapeutická potřeba vyprávět: první oddíl je dopisem matce od dávno odvrženého syna, druhý tvoří zápisky z blázince a třetí deník. Autor se snaží jednotlivá pásma odstiňovat hlavně jazykově.

Bibliografické údaje

Název:
Tři tváře anděla
Autor:
Pehe, Jiří
Nakladatel:
Prostor
EAN:
9788072602094
ISBN:
978-80-7260-209-4
Popis:
1× kniha, vázaná, 324 stran, česky
Rozměry:
12 × 21 cm
Rok vydání:
2009 (1. vydání)
Zákazníci, kteří koupili tento titul, koupili také