Zdeněk Smetánka - Legenda o Ostojovi

Legenda o Ostojovi

Rozebráno
266 Kč
pohlídat
Legenda o Ostojovi

Legenda o Ostojovi

248 Kč
Rozebráno
248 Kč
pohlídat

Anotace

Jedná se o rozšířené a doplněné vydání úspěšného a ceněného titulu ze začátku devadesátých let, kde autor na příkladu poddaného sedláka Ostoje, žijícího v druhé čtvrtině 12. století na levohradeckém "hradišti" (je doložen v textu jedné listiny z roku 1132), v němž zobecnil v 21 kapitolách dnešní poznatky o životních podmínka raně středověkých zemědělců.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
S monografií s názvem Legenda o Ostojovi od Zdeňka Smetánky, zakladatele moderní české středověké archeologie a předního odborníka na život středověké vesnice, se český čtenář nesetkává poprvé. První vydání této knihy vyšlo v roce 1992 v rámci edice Kolumbus v nakladatelství Mladá fronta.
Vysvětlení, proč si autor vybral k popisu všedního...
Více
Zdeněk Smetánka sepsal zcela netradiční životopis. Troufnu si tvrdit, že výsledek jistě předčí očekávání každého, kdo se pustí po řádcích Smetánkovy práce. Autor prostě odvedl skvělý výkon, a to navzdory tomu, že v knize nevypráví o nějaké historické 'celebritě', ale o raně středověkém zemědělci Ostojovi, jenž žil v první polovině 12. století....
Více
Jedná se o vynikající knihu, která člověku příjemnou formou dá nahlédnout do věky zakrytých dějů a přináší život mezi artefakty za skleněnými vitrínami muzeí.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Ke studiu

(...) Zdeněk Smetánka se v ideální, kolektivní biografii sedláka Ostoje pokusil vykreslit každodenní život raně středových Čech. Jeho analýzy způsobů hospodaření, nakládání s potravinami či s po generace děděnými nástroji a ošacením lze považovat za pokus o vskutku totální dějiny raného středověku.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Legenda o Ostojovi
Autor:
Smetánka, Zdeněk
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
Edice:
Česká historie
EAN:
9788074220357
ISBN:
978-80-7422-035-7
Doporučená prodejní cena:
295 Kč
Popis:
1× kniha, vázaná, 364 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2010