Legenda o Ostojovi

Rozebráno
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
-10%
295 Kč
266 Kč
pohlídat
Legenda o Ostojovi

Legenda o Ostojovi

275 Kč
248 Kč
Rozebráno
-10%
275 Kč
248 Kč

Anotace

Jedná se o rozšířené a doplněné vydání úspěšného a ceněného titulu ze začátku devadesátých let, kde autor na příkladu poddaného sedláka Ostoje, žijícího v druhé čtvrtině 12. století na levohradeckém "hradišti" (je doložen v textu jedné listiny z roku 1132), v němž zobecnil v 21 kapitolách dnešní poznatky o životních podmínka raně středověkých zemědělců.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
S monografií s názvem Legenda o Ostojovi od Zdeňka Smetánky, zakladatele moderní české středověké archeologie a předního odborníka na život středověké vesnice, se český čtenář nesetkává poprvé. První vydání této knihy vyšlo v roce 1992 v rámci edice Kolumbus v nakladatelství Mladá fronta.
Vysvětlení, proč si autor vybral k popisu všedního života...
Více
Zdeněk Smetánka sepsal zcela netradiční životopis. Troufnu si tvrdit, že výsledek jistě předčí očekávání každého, kdo se pustí po řádcích Smetánkovy práce. Autor prostě odvedl skvělý výkon, a to navzdory tomu, že v knize nevypráví o nějaké historické 'celebritě', ale o raně středověkém zemědělci Ostojovi, jenž žil v první polovině 12. století....
Více
Jedná se o vynikající knihu, která člověku příjemnou formou dá nahlédnout do věky zakrytých dějů a přináší život mezi artefakty za skleněnými vitrínami muzeí.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Ke studiu

(...) Zdeněk Smetánka se v ideální, kolektivní biografii sedláka Ostoje pokusil vykreslit každodenní život raně středových Čech. Jeho analýzy způsobů hospodaření, nakládání s potravinami či s po generace děděnými nástroji a ošacením lze považovat za pokus o vskutku totální dějiny raného středověku.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Legenda o Ostojovi
Autor:
Smetánka, Zdeněk
Nakladatel:
NLN - Nakladatelství Lidové noviny
EAN:
9788074220357
ISBN:
978-80-7422-035-7
Popis:
1× kniha, vázaná, 364 stran, česky
Rozměry:
14,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2010