Mosty do Tel Avivu

Nakladatel:  Knižní klub 2010
Rozebráno
299 Kč
269 Kč

Anotace

Druhá světová válka skončila.
Evropa je v troskách. V nouzových táborech se tísní statisíce Židů, kteří přežili koncentrační tábory, ale nemají kam jít. Středo- a východoevropské státy už jsou zpravidla ovládány Moskvou řízenými komunistickými...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)
Výborná kniha !!!

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Praha 1948

(...) V něm se ocitáme jak na českém území, tak i v zahraničí, především v Palestině, kde vzniká stát Izrael. Autor se tedy posunul z období druhé světové války - jen o pár let, ale změna je to významná. (...) Jiří Šulc střídá pozorování Jana Masaryka v Černínském paláci, úskoky komunistů, rozhovory britských a amerických velvyslanců v Praze a také českých tajných policistů. A do toho se proplétá ještě izraelské téma. Mosty do Tel Avivu tak připomínají nejen "čistou práci" komunistů, ale také neuvěřitelné útrapy Židů, kteří po válce chtěli odejít do Palestiny - Angličané spravující tamní území jim ale začátek nového života ztěžovali natolik, že bylo často obtížné odlišit je od nacistů. A spojovacím článkem románu pak jsou snahy Židů získat i prostřednictvím Československa zbraně a vojenský výcvik.

Výborná kniha o boji za svobodu i o její ztrátě

(...) Mladičká Hadasa Leviová přežila Osvětim. Teď je znovu svědkem toho, jak v Polsku umírají Židé – a tentokrát nikoli z nacistické vůle. Desetitisíce lidí, kteří stejně jako ona unikli plynovým komorám, jsou opět na útěku. Chtěli by do Palestiny. Jenže... Hadasa a její souputníci jsou fiktivní stejně jako agenti komunistické i britské tajné služby. Ale podobně jako ve svém ceněném a výtečném debutu Dva proti říši o atentátu na Heydricha zaplnil Šulc Mosty do Tel Avivu i skutečnými osobami. A každé jméno je pojem – tu v dobrém, tu ve zlém. M(...) Krátké kapitoly, rychlé střídání situací, psychologicky věrohodné postavy bez zbytečných popisů, akční scény jedna za druhou, výborné dialogy. Možná nejdůležitější pro nás je dramatický popis přípravy a průběhu únorového puče, jaký dosud v české beletrii nemá obdoby.

Autor/Autorka

Jiří Šulc

Český spisovatel.

Vystudoval Právnickou fakultu Univerzity Karlovy. Několik let pak pracoval v české tajné službě. Poté pracoval pro Evropskou komisi v Bruselu. V současnosti pracuje v European GNSS Agency v Praze. Své první dva romány autor napsal nejdřív v angličtině, do češtiny je přeložil poté, co pro ně nenašel nakladatele.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Mosty do Tel Avivu
Autor:
Šulc, Jiří
Nakladatel:
Knižní klub
EAN:
9788024227832
ISBN:
978-80-242-2783-2
Popis:
1× kniha, vázaná, 560 stran, česky
Rozměry:
13,8 × 20,6 cm
Rok vydání:
2010 (1. vydání)