W. G. Sebald - Saturnovy prstence

Saturnovy prstence

Nakladatel:  Paseka 2012
Rozebráno
-15%
289 Kč
246 Kč
pohlídat

Anotace

Sled postřehů, vzpomínek a asociací vyvolaných poutí po východoanglickém pobřeží počátkem devadesátých let minulého století se v podání známého německého prozaika postupně rozrůstá v úchvatné předivo úvah na téma pomíjivosti, zániku a dlouhého stínu minulosti, jež nepřestává ovlivňovat náš život.
Autorova zpráva o pěším putování krajinou...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Sebald, W. G.: Saturnovy prstence

V srpnu 1992, když pomalu končila letní vedra, jsem se v naději, že uniknu prázdnotě, jež se ve mně začínala po skončení jedné větší práce rozkládat, vypravil na pěší pouť po východoanglickém hrabství Suffolk. Tato naděje se také do jisté míry vyplnila, neboť zřídkakdy jsem se cítil tak nespoutaně jako tehdy během hodin a dnů svého putování po řídce osídlených oblastech u mořského pobřeží.
Celá recenze

Ve znamení anděla melancholie

(...) Po povídkovém souboru Vystěhovalci (česky 2006) a románu Austerlitz (2009) je to další ze zásadních autorových textů, v němž se zabývá myšlenkou prchavosti vzpomínek a pochmurným řetězcem katastrof v historii, jež zdá se neberou konce. Za literární scenérii si tentokrát zvolil řídce osídlené východní pobřeží hrabství Suffolk, po němž se v měsíci srpnu, který odnepaměti ovládá planeta Saturn, vydává pěšky jen s hůlkou a ruksakem přes rameno.(...) V Saturnových prstencích je zjevný autorův skeptický pohled na to, čemu se říká pokrok, jenž je motivován přesvědčením o postupujícím všeobecném rozkladu, zániku a odumírání, jak je vidět na líčení úpadku východoanglického Lowestoftu, zchudnutí a rozpadu irského sídla Ashburyů, dlouhodobého vybíjení sleďů...

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Saturnovy prstence
Autor:
Sebald, W. G.
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074321931
ISBN:
978-80-7432-193-1
Originál:
Die Ringe des Saturn
Překlad:
Charvát, Radovan
Popis:
1× kniha, vázaná, 264 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20,5 cm
Rok vydání:
2012 (1. vydání)