Nebezpečná metoda

Nakladatel: Prostor 2012
Není v prodeji
250 Kč
pohlídat

Anotace

Druhé vydání naučné knihy, která posloužila jako námět pro stejnojmenný film (premiéra v ČR 26. ledna 2012).

Kniha, založená na letech výzkumu a nově objevených dokumentech v polovině sedmdesátých let, popisuje začátky nového vědního oboru - psychoanalýzy. Poprvé odkrývá příběh osudové rivality mezi Carlem G. Jungem a Sigmundem Freudem, který...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(1x)

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Z pohovky do postele a zpět

(...) Na rozdíl od nového Cronenbergova filmu však není podstatou Kerrovy knihy popis milostné tragédie. Ta v ní tvoří pouze tenkou červenou nit, jež se táhne (a reálně táhla) celou genezí a pozdějším vývojem psychoanalýzy. Cenná je zde především optika, jíž jsou osobnosti obou otců hlubinné psychologie zkoumány: Freud z tohoto úhlu pohledu vychází jako intrikán, názorový despota (a trochu i plagiátor); Jung pro změnu jako muž silně ovlivněný mesiášským komplexem. Možná nejsilnější stránkou Kerrova románu je ale nakonec portrétování mimořádně silných osobností, jež byly neprávem pozapomenuty a jejichž čas teprve nadchází.

Jung si hrál na Fausta, Freud byl Mefistem

(...) Možná právě proto, že Američan John Kerr vsadil na čtivost a že radikálně naboural obrazy dvou veličin, které jiní vystavují ve svých pracovnách jako idoly, je jeho Nebezpečná metoda tak slavná. Její faktografická stránka (přes všechny výtky k interpretacím) je úctyhodná, autorovi pomáhaly v sepsání díla desítky odborníků. Respekt zaručuje knize ovšem stejnou měrou i poukázání na nebezpečnost každého hlubinného nimrání se v lidské duši. V tom si z ní může vzít poučení doslova každý čtenář: nevkládejme skalpel, jímž lze zajet do lidské duše, do rukou kdekomu!

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Nebezpečná metoda
Autor:
Kerr, John
Nakladatel:
Prostor
EAN:
Popis:
Elektronická kniha, 640 stran, bez zabezpečení DRM, 0,7 MB ePUB ePUB, Mobi Mobi, 2,9 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2012