Snížená cena Ke stažení Info OKO

Povídky: Dílo JB - svazek I.

Nakladatel:  Host 2010
Ihned
-48%
199 Kč
103 Kč

Anotace

Souborné vydání povídkové tvorby jednoho z nejvýznamnější českých autorů posledního dvacetiletí. Povídky nedávno zesnulého Jana Balabána patří ke klenotům české literatury a to nejen podle kritiky, ale především podle čtenářů. Kniha je prvním svazkem autorova souborného díla.

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(4x)

Vaše hodnocení
To, co člověk získá takovou četbou, je pohled, cizí pohled, který si člověk může osvojit a nějaký čas se tímto pohledem dívat na svět. A očima Jana Balabána se dá dívat nejen na svět, ale do srdcí, do duší, do životů s do osudů. Do bohatství lidí. I když tento efekt po čase zmizí, co zůstává, je vědomí, že všichni lidé a každý člověk je bohatý svým...
Více
Jana Balabána jsem znal a měl ho rád. Byl to bezesporu nadaný spisovatel. Jen mi u něj vždycky chyběla a chybí naděje, která je silnější než bolest, samota, zoufalství a smrt. Nicméně jsem rád, že jsem ho směl v životě potkat-.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Od věcnosti k věčnosti

(...) Konečně se dostávám k tomu, co je možná pro rukopis povídkáře Balabána tím nejpříznačnějším: přes úzkost a znejistění nás přivádí k matné naději. I v těch nejvypjatějších, nejpatetičtějších a nejpesimističtějších povídkách (Hořící dítě, Vděčná smrt, Armagedon), i v povídkách o posledních věcech člověka a umírání, jsme svědky jakési metafyzické proměny. Tohle etické vyznění však přichází "jen" coby druhý plán čtenářského prožitku. (...) Nesporné je, že povídky Jana Balabána nebyly nikdy převratné uměleckou novostí, překvapením a posunem v jazyce. Bylo by to ostatně proti jejich smyslu. Byly a zůstávají podstatné sdělením a schopností přesného nazírání konkrétní žité skutečnosti. Autorovi se postupně podařilo sestoupit do matečnosti jazyka, vyhnout se nikam nevedoucím jazykovým dvojznačnostem a sestoupit do hlubin, kde už není místa pro paradox a ironii, ale jen pro čiré prožívání. Sestoupit do ponorné řeky metafyzického psaní.

Magazín OKO

TV Kosmas

Pět let od smrti Jana Balabána

 
 |  tomáš weiss, vojtěch polák

Důl Balabán
Aktuality

Důl Balabán

Kdepak, tenhle druh lidí neodchází, ten s vámi dál bydlí. V mojí knižní polici sousedí Balabán s Hrabalem, Carverem, Beckettem, Šafaříkem, Topolem, Thoreauem. Je na ...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Povídky
Autor:
Balabán, Jan
Nakladatel:
Host
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 528 stran, bez zabezpečení DRM, 0,8 MB ePUB ePUB, 3,2 MB Mobi Mobi, 1,7 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2010