Petra Hůlová - Přes matný sklo
Ke stažení Info OKO

Přes matný sklo

Nakladatel:  Torst 2011
Ihned
99 Kč

Anotace

Román Petry Hůlové, autorky románu Paměť mojí babičce, je niternou psychologickou sondou do nejintimnějších rodinných vztahů. Sledujeme v něm vyprávění dospívajícího syna a jeho matky, kteří ze dvou rozdílných osobních i generačních perspektiv nahlížejí život svůj i svých nejbližších. Ústředním tématem knihy je lidská samota, neupřímnost k sobě...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(2x)

Vaše hodnocení
Přiznám se, že mě knížka trochu zklamala. Vzal jsem si ji na konci svátečního volna pro zkrácení chvíle a bohužel mě moc nezaujala. Knížka hezky vykresluje postavy a pohled na stejnou věc ze dvou stran, dozvíme se historii jedné rodiny, ale jinak je tak trochu bez děje. Jaký to kontrast s jinou autorčinou knížkou Čechy, země zaslíbené, kterou považuji za perfektní a dějem nabitou.
Po prvni knize Petry Hulove jsem se na 'Pres matny sklo' velice tesil, ale jsem zklamany. Mozna je to stylem slohu, viz popis vyse, ale i tak kniha neni tak poutava jako 'Pamet moji babicce' - podle me je to i letos, stejne jako loni kniha roku. Pres matny sklo je proste jen kniha. Mozna nekoho zaujme prave stylem. Abych nezapomnel. Tri hevzdicky...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Hůlová, Petra: Přes matný sklo

Nová kniha Petry Hůlové se – na rozdíl od debutu v roce 2002 – na knižních pultech objevila bez velkého humbuku a mohutné kampaně, snažící se na mladou autorku všemožně upozornit. Buď je to tím, že značka Hůlová se už stala takovým pojmem, který se prodává sám, a nebo v tomto případě není zkrátka nad čím jásat.
Celá recenze

Petra Hůlová: Přes matný sklo

(...) Kniha Přes matný sklo je velmi subtilním a nenásilným literárním textem, novelkou, které chybí konec, jehož ironie trochu zapadá, jako by už nezbyl čas, a začátek vypadá poněkud banálně a může odradit. Matčin monolog nabitý skrytě absurdními momenty, vtipný a trochu provokativní, je ale obstojnou satisfakcí. Celkové vyznění knihy jako textu o nemožnosti či zbytečnosti dorozumění je tématem velmi současným a i zde jsou patrné dvě přednosti, jež lze autorce obtížně upřít: práce s jazykem a schopnost povahokresby.

Hůlové pohled přes matný sklo

(...) Hůlová je ale fascinující pozorovatel. Její postřehy vyvolávají malá déja vu, každý to známe. Je úsporná až básnicky, každá věta sedí na svém místě, i když se derou o překot jedna přes druhou. Máte chuť si podtrhávat. Kdejaký odstavec je minipříběh s pointou, čímž jako by se vynahrazuje absence nějakého závěru knihy jako celku. Snad že je to příběh ze života.

Magazín OKO

TV Kosmas

Už brzy nový román Petry Hůlové Macocha

 
 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Přes matný sklo
Autor:
Hůlová, Petra
Nakladatel:
Torst
EAN:
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 128 stran, bez zabezpečení DRM, 0,2 MB ePUB ePUB, Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2011