Anne Franková - komiks

Nakladatel:  Paseka 2013
Skladem
Na prodejnách 
Dostupno na následujících prodejnách (bez záruky):
270 Kč
230 Kč
Rozebráno
296 Kč
266 Kč

Anotace

Díky zázračně nalezenému deníku malé židovské dívky Anny Frankové, která zemřela v koncentračním táboře, mohou mladí čtenáři pochopit do hloubky hrůzy nacismu. Sid Jacobson a Ernie Colón zpracovali ve spolupráci s organizací Dům Anny Frankové v...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(8x)
Kniha je Věrou Slunéčkovou moc hezky načtena. Doporučuji k poslechu.
nestárnoucí klasika!
Tuto knihu jsem poprvé přečetla před pár lety a opět se k ní vratila nedávno po navštěvě bytu v podkroví v centru Amsterdamu, kde se Anna se svou rodinou a přáteli ukrývali. Byl to neuvěřitelný zážitek a nepochopitelné, čím vším si tito lidé museli projít. Doporučuji každému čtenáři.
Jestliže někdo doopravdy zažil všechny možné,zlé i dobré,stránky života,pak je to Anna.Moc se mi líbí,jak otevřeně mluví o svém životě,okolním,krutém světě a o celé své rodině.Je to naprosto upřímné a žádné mlžení a skrývání svých pocitů se tam neobjevuje.Od začátku do konce je to velice dojemné,ale samozřejmě i veselé,Anna byla velmi všestranná a sečtělá,ale byla to jenom mladá dívka a k její...
Více
Úžasná knížka, velice mě nadchla. Tato kniha patří mezi mé oblébené.
Já sama jsem tuto knihu ještě nečetla, ale videla jsem ji zfilmovanou a velice to na mě zapůsobilo. Brečela jsem u toho, to přiznávám(nejvíce na konci, protože jsem si dělala valešné naděje na Annino přežití)a jsem alespoň štastná, že tábor přežil Otto Frank a,že poskytl další krutá svědectví o životě za 2. světové války a,že jsem to vše mohla prožívat spolu s Annou.
Tahle kniha mě příjemě překvapila. Po dočtení poslední stránky jsem marně hledala další. Měla jsem pocit jako bych Annu znala a chtěla jsem o jejím osudu číst dál! Je to úžasná kniha, každému doporučuji.
Po dočtení Deníku mi nezbývá než se přidat k pochvalným recenzím. Škoda, že všichni zúčastnění měli tak smutný konec a že se Anne vydání dvého deníku nedožila. Byla by z ní určitě dobrá spisovatelka, měla ten dar, uměla popsat děj a vystihnout jednotlivé povahy a své myšlenkové pochody. Něco tak veselého i smutného, dojemného a opravdového jsem ještě nečetla...
Annin deník je opravdu úžesný,je mi z něho ale hodně smutno, když vím že na zemi bylo a bohužel je tolik zla! Tato kniha my dala opravdu hodně a určitě ovlivnila i mé dosud udělané názory na svět.
Příběhy lidí z druhé světové války mě fascinují, a proto jsem si nenechala ujít ani deník Anny Frankové. A ten mé očekávání nezklamal. Skláním se před všemi, kteří tak trpěli.
predevcirem jsme byli v Amsterdamu navstivit dum, kde se Anne a jeji rodina s dalsimi lidmi skryvala. Pred nami bylo asi 200 lidi, ale to me vubec neodradilo od meho umyslu. Po shlednuti celeho domu a kratkych filmu jsem si konecne dovedla predstavit, v jake casti domu se vlastne nachazeli a vubec cely obsah knihy jsem pochopila mnohem lepe. Sice jsem ji 2x cetla, ale videt misto, kde Anne psala,...
Více
Je hrozně zajímavé, jak se mění pohled na svět dívky, která musí dospívat mezi 4mi zdmi. Z původně poměrně naivních prožitků se stává poutavý výpis starostí, problémů, šťastných chvil a první lásky. V Amsterdamu jsem byla předtím, než jsem četla knihu a velice na mě zapůsobil. Člověk si může alespoň trochu uvědomit, jaké to bylo. Ale doopravdy, pokud to neprožil, to nemůže objektivně posoudit....
Více
Deník Anne Frankové na mne neobyčejně zapůsobil a zařadil se mezi knihy, které ovlivní mé další mínění a pohled na život. Anne není zapomenuta - díky své knize žije dál.
Je až s podivem jak 15ti letá dívka dokázala tak důkladně zapsat své prožitky a city.Kdo četl tuto knihu, má nutkání navštívit její úkryt.Budu vděčná za jakýkoliv komentář z návštěvy tohoto místa.
opravdu výborná kniha; anne se v deníku několikrát zmiňuje, že by chtěla být novinářkou nebo spisovatelkou, talent rozhodně měla ...
S kamarádkou jsme na začátku října navštívily muzeum v Amstru. Zapůsobilo na nás zvláštně, ale musely jsme uznat, že Anna Franková byla velice silná osobnost, která dokázala snést strašnou hrůzu té doby. Za to jí moc obdivuju.
Před rokem jsem navštívila muzeum Anny Frankové - tedy dům, v kterém se Anna s rodinou skrývala a napsala tam svůj pověstný deník. Atmosféra těchto prostor na mě velmi silně zapůsobila; doporučuji všem čtenářům tohoto titulu. Ovšem naplánujte si návštěvu mimo sezonu - byla jsem tam v červenci a množství návštěvníků bylo neuvěřitelné.
Před několika měsíci se mi dostala do rukou původní kniha nazvaná Deník Anny Frankové, jsem velice rád, že jsem měl možnost si ji přečíst a jsem zvědavý na tuto knihu s novými pasážemi. Příběh této dívky na mě zapůsobil natolik silně, že plánuji návštěvu muzea v Amsterdamu, kde se s rodinou ukrývala.
O Anně Frankové jsem se dozvěděla z knihy od J.Wilsonové a to z knihy tajemství . Vždy jsem se zajímala o 2. světovou válku , tak si moc přeju tu knihu koupit .
Knihu jsem četl několikrát a pokaždé v jiném vývojovém stádiu jedince. Musím říci, že mi pokaždé něco dala. Dílo má úžasnou schopnost přiblížit obci čtenářské děs války. Má to jen jediný kaz...skončí to špatně.
Je to skvělá kniha, velice na mě zapůsobila Annina otevřenost a upřímnost vůči všemu. Doporučuji.
Úžasně na mě působilo, jak se vyvíjí styl Annina psaní - zpočátku dětské záznamy a ke konci už na mě působí jako hodně zralý člověk. Rozhodně je to silná knížka, nic optimistického, ale stojí za to si ji přečíst.
Myslím, že kniha byla dobře napsaná, protože pochází z originálních rukou. Zaujalo mě, jak taková malá a mladá dívka zkušeně popisuje své okolí a přesto ji moc lidí rádo nemělo. Skvělé, úděsné, zkličující... Kdyby žila v této době, určitě by zaujala místo například Astrid Lindgrenové.
Je těžké napsat něco o knize, která vypovídá o tak těžkém údělu rodiny Frankových. Deník jsem četla již několikrát a dojímá mne stále a stále. Neskutečná odvaha, to je jediné co mohu dodat. Doporučuji všem.
Ten nadpis jsem nazvala pouze recenze, jelikož mě jiné výstižné slovo nenapadlo. Knihu čtu právě těď. Už když jsem četla první stránky, začala na mně kniha působit obzvláště dojemně, což nikdy jiná kniha nedokázala. Stejně jako Anne se i já pokouším o vlastní tvorbu, a třeba jednou budu stejně dobrá jako ona sama. Obdivuji, že se tak mistrně dokázala vyrovnat s údělem ,,potopené' muselo to pro ni...
Více
Zobrazit další (22)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Jacobson, Sid; Colón, Ernie: Anne Franková, komiksový životopis

Cílem komiksu je seznámit s příběhem Anne Frankové i lidi, kteří nečtou knihy. Podařilo se vytvořit něco víc než „Deník Anne Frankové pro hlupáčky“?

Autor/Autorka

Ernie Colón

Americký komiksový kreslíř.

Narodil se v Portoriku, ale vyrostl ve Spojených státech. Je známý hlavně pro svou tvorbu zasahující do mnoha žánrů, např. právě dětský komiks, ale také horor či nonfikce. Jeho kariéra započala v komiksové společnosti Harvey Comics, kde pracoval jako technický redaktor. Tam se také poznal se Sidem Jacobsonem, který se stal jeho editorem a častým kreativním partnerem. Colón byl v letech 1982 až 1985 editorem pro známou společnost DC Comics, podílel se na stvoření dnes velmi známých hrdinů Green Lanterna a Wonder Woman.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Sid Jacobson

Americký novinář a spisovatel.

Odpromoval na New York University v oboru žurnalistika. Jeho prvními zaměstnánimi po škole byla práce redaktora v týdenících The Compass a The Morning Telegraph. V padesátých a šedesátých letech napsal několik písní pro známé popové umělce, jako např. pro Frankieho Avalona a Johnnyho Mathise. Po dlouhém působení ve společnosti Harvey Comics se stal výkonným redaktorem komiksového giganta - Marvel Comics. Je otcem dvou dětí a v současné době žije v Los Angeles.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Anne Franková - komiks
Autor:
Colón, Ernie a Jacobson, Sid
Nakladatel:
Paseka
EAN:
9788074322891
ISBN:
978-80-7432-289-1
Originál:
Anne Frank - The graphic biography
Překlad:
Ludvíková, Miroslava
Popis:
1× kniha, vázaná, 156 stran, česky
Rozměry:
15,5 × 23 cm
Rok vydání:
2013 (1. vydání)