Ke stažení

Tisíce planoucích sluncí

Nakladatel:  Argo 2013
Ihned
198 Kč

Anotace

Druhá kniha a světový bestseler Khaleda Hosseiniho přináší příběh dvou žen, jejich zamotaných, dramatických a více či méně tragických životů na pozadí válečných konfliktů v Afghánistánu. Z jejich počáteční nedůvěry se postupně stává láska na život a na smrt.

Marjam je harámí, dítě hříchu, která celý život hledá vztah, který by jí poskytl...

Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)

Vaše hodnocení
Příběh dvou žen mě nesmírně zaujal, knihu jsem přečetla jedním dechem. Autor má vyjímečné vypravěčské nadání. Došla jsem k názoru, že vůbec není špatné narodit se jako žena v Česku, moci chodit do školy, svobodně si vybrat partnera, zaměstnání i oblečení. To všechno si člověk uvědomí po přečtení osudu žen z Afganistánu a podobných lokalit.
Tato kniha (a jí podobné) vám pomůže otevřít oči, abyste viděli, nebo si dovedli představi, jak se žije v muslimských zemích. A když se tak stane, je člově rád, že vlastně žije tam, kde žije, a že naše problémy mohou být malicherné ve srovnání s tím, s čím se musí potýkat "obyčejní lidé" v Talibanem ovládané zemi. I přes drsnost prostředí a skoro...
Více
Nádherná kniha, která Vás k sobě připoutá, nebudete moci přestat. Přečetla jsem ji za jediný den, neustále jsem chtěla vědět jak dopadnou všechny ty hrůzy, co hrdinky prožívají.
Ač obálka knihy naznačuje, že se jedná o další dílo typu 'Bez dcerky neodejdu', obsah je mnohem hlubší. Nakladatel volbou obálky způsobil, že ten, komu je kniha určena, si ji zřejmě nekoupí, zato ten, kdo prahne po šokujících popisech týraní ženy někde v některé z arabských zemí, bude zklamán. Já jsem se zmást nenechala, tušila jsem, že to bude...
Více

Jakmile tento román začnete číst, neodtrhnete se od něho. Khaled umí skvěle pracovat s emocemi, román je velmi čtivý a poznání Afghánksých reálií je dost poučné a smutné. Jakmile jsem knihu dočetla, šla jsem si koupit Lovce draků - btw tato kniha také zfilovaná - The kite runner.

Jakmile jsem začala číst, nemohla jsem přestat. Kromě poutavého příběhu se dozvíte také něco o afganských dějinách a ujasníte si, co se vlastně v téhle zemi děje.
Úžasně poutavá a velmi čtivá kniha, přečetla jsem ji za jediný den a nenecházím jedinou chybu, příběh vás vtáhne do děje tak, že od ní nejde odejít, s každou další kapitolou se do ní vžíváte víc a víc...neprosto úžasný zážitek, vřele doporučuji.
Vřele doporučuji. Pro mě byla tato kniha vánočním dárkem od manžela 'zkonzumovaným' do tří dnů. Výborně napsaný a poutavý příběh a jako bonus poučení o politické situaci v Afghanistánu v průřezu 70. a 80., posléze i 90.let očima civilistů.
Krásná kniha, přečetla jsem ji asi za 3 dny. Nešlo se od toho odtrhnout. Krásně napsané. Silný příběh.Vřele doporučuji všem
Výborně napsaná čtivá dojemná kniha, plná emocí... Nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Zobrazit další (7)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Tisíce planoucích sluncí
Autor:
Hosseini, Khaled
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025710340
ISBN:
Popis:
Elektronická kniha, 408 stran, bez zabezpečení DRM, 1,5 MB ePUB ePUB, 3,7 MB Mobi Mobi, 2,4 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2013