Haruki Murakami - První osoba ...
Bestseller Skladem

První osoba jednotného čísla

Nakladatel: Odeon 2022
Do 5 dní
296 Kč

Anotace

Od japonského vydání posledního románu Komturova smrt uběhly už více než čtyři roky. Haruki Murakami nyní přichází s novou sbírkou povídek, kterou identifikuje už názvem: První osoba jednotného čísla. Pro autora bylo dlouho typické, že psal v první osobě. Třetí vyprávěcí osobu začal používat až v pozdních dílech. Nejen tímto prvkem, ale i stylem a...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(7x)

Vaše hodnocení
Od povídek v této knize nečekejte dramatický děj a zlomové převraty. I přesto se čtou ale moc dobře a dávají čtenáři prostor k zamyšlení. Jsou to takové jakoby hudbou protknuté střípky vzpomínek, náhodných a často už zapomenutých setkání a zážitků. Moc milé čtení.
Skvěle napsané, je vidět, že povídky jsou velmi povedené. Autor "tlustých knih", dokáže skvěle pointovat. Děje není utržený z řetězu, skoro se ani nic nestane, přesto řekne hodně. On něj jsem četl pouze 3 knihy, ale všechny skvělé, trochu magický realismus, někdy nevyřčená zápletka, ale skvělá práce s jazykem a hloubkou děje a postav....
Více
Soubor povídek z pera autora, jehož jméno známe všichni. Od mluvící opice, která "krade" ženská jména až po šedesátá léta a vzestup kultovních Beatles, je tato sbírka úměrná kvalitě děl předešlých a zanechala ve mě příjemně melancholické dojmy.

pavls
Jméno, které snad každý alespoň někdy slyšel – Haruki Murakami. Jméno, které mně připadá, že je předurčeno pro umělce. Možná jeho knížky milujete, možná se jich trochu bojíte. Ať tak či tak, tuto knihu povídek si rozhodně přečtěte.

Název knihy – První osoba jednotného čísla – nám dává tušit, že se autor vrátil ke svým začátkům, kdy pro...
Více
Moje druhá kniha od autora, první povídková. Jak už to bývá, některé příběhy se mi líbily více, jiné méně. Co mě zaujalo, byla rozmanitost, o čem všem Murakami vypráví. Jednou o hudbě, jindy o čekání v parku, poté o předčítání chlapci. Jak kdybyste mu nahodili téma a on sedl a psal. Má svůj styl psaní a ne nadarmo rozsáhlou fanouškovskou základnu.
Pro mne další zajímavý pohled do Murakamiho literární tvorby, nicméně ve srovnání s Komturovou smrtí, kterou jsem nedávno dočetl, musím tentokrát ubrat jednu jedinou hvězdu.
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
První osoba jednotného čísla
Autor:
Murakami, Haruki
Nakladatel:
Odeon
Edice:
Světová knihovna
EAN:
9788020720979
ISBN:
978-80-207-2097-9
Doporučená prodejní cena:
329 Kč
Originál:
Išininšó tansú
Překlad:
Jurkovič, Tomáš
Popis:
1× kniha, vázaná, 184 stran, česky
Rozměry:
13 × 20,5 cm
Rok vydání:
2022 (1. vydání)