Stará dobrá klasika - komisař Maigret

/ Tomáš Weiss

Ano, archetyp detektiva přežívá i severské dryjáky. Komisař Maigret patří do kategorie Sherlocka Holmese nebo spíš detektiva Colomba. Dýmka, rozvaha, lidskost. První příběh napsal Belgičan George Simenon už v roce 1931. A pak dalších víc jak osmdesát. Maigret je legenda. Stejně jako jeho český hlas Rudolf Hrušínský.

Další články

Rádio Kosmas

Skrytý půvab byrokracie - a vida, ministerská cena si našla Patrika Ouředníka

Patrik Ouředník (1957) patří v zahraničí k nejznámějším současným českým spisovatelům. Jeho knihy byly přeloženy do více než dvaceti jazyků. Žije od roku 1985 ve Francii. Čecháčky s jejich podařenými vládami nikdy moc nemusel. A prd - dali mu metál!
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Solaris: myslete na to, že víc nevíme, než víme

Co asi chtěl polský spisovatel Stanislaw Lem tímhle vědecko-fantastickým románem skutečně říct? Že jsme se příliš upnuli jen k jedné cestě poznání? Že máme být opatrní, když začneme být hrdí na to, co už všechno umíme a čemu jako lidstvo rozumíme? Jaká prozření nás v 21. století čekají? Kteří vědci budou směšní a kteří kacíři svatí? Zaposlouchejte se do téhle zvláštní literární meditace. Legendární hlas Richarda Honzoviče pasuje geniálně!
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Efektní audio brutalita, označená jako nevhodná pro mladistvé

Černý humor a krvavý horor - takový mix se rozhodl položit na naše obnažené povrchy Štěpán Kopřiva, když napsal Asfalt. Kniha, která začne smrtí všech pěti hlavních hrdinů? Ano, protože je autor potřebuje dostat do pekla. Mezi démony a kolaboranty lidské rasy budou mít plné ruce řezničiny pro dobro světa. Nebo prostě jen proto, že se nechtějí stát asfaltem. Ukázka pochází z Asfaltu II.