Megafon - s Josefem Formánkem o jeho Knize o tichu

/ Tomáš Weiss, studio Soundguru

Rodák z Ústí nad Labem projel hodně zemí světa. Už v roce 1992 spoluzaložil cestovatelský časopis Koktejl. Nejvíc se toho ale prý naučil od domorodců na indonézském ostrově Siberut. Vysmekl se na poslední chvíli démonu alkoholu a užívá si abstinenci jako novou příležitost. Jeho knihy se opakovaně stávají bestsellery. Ta osmá s názvem Kniha o tichu vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku - podzim 2020. Víc v rozhovoru s Terezou Vereckou

Další články

Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Michaelou Hoškovou o knize Matěj maluje mapy

Michaela Hošková přerušila kvůli péči o syna, postiženého poruchou autistického spektra, kariéru. Před časem založili spolu s manželem designovou společnost Maappi, která nabízí oblečení a další výrobky spojené s Matějovými mapami. Jakými mapami? Matěj má fenomenální paměť na trasy městské hromadné dopravy u nás i v zahraničí. Nejraději ze všeho sedí a maluje je. Kniha Matěj maluje mapy vychází v rámci Velkého knižního čtvrtku. Rozhovor moderuje Tereza Verecká.
 | Tomáš Weiss, studio Soundguru
Rádio Kosmas

Megafon - podcast Kosmasu s Václavem Cílkem o jeho nové knize Jak přejít řeku

Svými knihami a veřejným vystupováním se u nás stal od začátku 21. století jedním z mála hlasů, který byl schopný zaujmout širší veřejnost úvahami o vztahu lidí a krajiny. Jeho tématem je živá a neživá příroda a její vztahy s civilizovaným člověkem. V rámci Velkého knižního čtvrtku 2020 mu vychází kniha Jak překročit řeku. Hostem nového Megafonu byl Václav Cílek.
 | Tomáš Weiss, studio Soundguru
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Michael Žantovský

"V pekle je zvláštní místo pro ženy, které nepodporují jiné ženy," řekla Madeleine Albrightová během primárek americké Demokratické strany v roce 2016. Tehdy proti sobě stáli dva prezidentští kandidáti: Hillary Clintonová a Bernie Sanders. V knize Peklo a jiné destinace Albrightová popisuje dobu poté, co opustila vrcholnou politickou funkci.