Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny Dalibor Vácha

/ Petr Vizina, Aktualne.cz

Hostem podcastu je historik Dalibor Vácha, autor knihy M+B+M: Mašín, Balabán, Morávek. Je to románová fikce napsaná na základě historických faktů. Ani jeden z důstojníků československé armády a členů Obrany národa, přezdívaných Tři králové, tedy podplukovník Josef Mašín, podplukovník Josef Balabán a štábní kapitán Václav Morávek, se nedočkali vítězného konce války.

 

M+ B+ M

349

Další články

Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny František Štorm

S frontmanem kapely Master’s Hammer, typografem, malířem a grafikem Františkem Štormem o fanatismu metalových fanoušků, tichu kláštera a jihočeských řemeslnících. A také o knize Stavitelé, která je nezvyklým stavebním deníkem.
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hosty Martin Kubal a Vojtěch Gibiš

"Napadlo nás sestavit kroniku, zachytit osudy aktérů těch dní. Popsat motivace lidí, kteří přijímali rozhodnutí, jaká celé generace politiků a představitelů státu nemusely dělat," odkrývají Michal Kubal s Vojtěchem Gibišem vznik obsáhlé knihy s jednoslovným názvem Pandemie, v níž portrétují náš "život s covidem".
 | Petr Vizina, Aktualne.cz
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Aktualně.cz: hostem Petra Viziny cestovatelka Anna Dejmková

O cykloputování po Turecku, Gruzii, Arménii, Kazachstánu i Číně vypráví dětská lékařka a cestovatelka Anna Dejmková v knize Cesto(do)pis s podtitulem Na kole v hidžábu i v pyžamu.