Monstrum dr. Frankensteina oživlo ve studiu Needles

/ Tomáš Weiss

Původní verze příběhu o Frankensteinovi byla napsána během deštivého léta r. 1816, které trávila Mary Godwinová se svým nastávajícím manželem Percy Bysshe Shelleym na dovolené na Ženevském jezeře, v jehož okolí se velká část románu odehrává. Z původní hříčky se však vyklubal román, základní stavební kámen hororového žánru, který přežil přes desítky generací. Teď jako audiokniha. Pamatujete, jak byl zvukově udělán Solaris? Takže zasednout a sfouknout svíčku....

Další články

Rádio Kosmas

Hromotluk a tichošlápek vyšli z psychiatrie a snaží se žít s námi

Elling a Kjell si žijí celkem spokojeným životem v psychiatrickém ústavu. Elling byl nalezen policií ve skříni, kam se schoval po smrti své matky, a Kjell zná svět pouze z fantazií, které slýchá od Ellinga. Jednoho dne Elling a Kjell dostanou možnost začít normálním životem - dostanou k dispozici byt v Oslu a je jim přidělen sociální pracovník, jenž je má kontrolovat...Kniha Invara Ambjornsena teď také jako audio.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Bude Velký audio čtvrtek spíš Zmrtvýchvstání nebo Kafe a cigárko?

Čtvrtek 3.11. 2016. Devět nových audio knih má premiéru v jeden den. Ano, je to vzor Velký knižní čtvrtek použitý na knižní nahrávky. Zájem o audioknihy si o takovou akci řekl sám. Součástí kolekce je i audio zpracování knihy Michaela Punkeho Zmrtvýchvstání, kterou mnozí znají z kina v hlavní roli s DiCapriem. Čte Jan Plouhar.
 | Tomáš Weiss
Rádio Kosmas

Miroslav Horníček chválí pohyb

"Zkusil jsem lyže i kolo. Lyže jsem si neoblíbil, ne. Výtahli mě na kopec a strčili do mě. V tom se dala krajina do pohybu." Horníčkova Chvála pohybu byla poprvé knižně vydaná v roce 1979. Kulturně jsme sice byli v době normalizačního temna, ale Horníčkova jazyková obratnost se uměla, do jisté míry, vykecat i z ní.