111 míst ( ale i aktivit) Prahy, které často neznají ani sami Pražáci

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Skoro celý leden 2017 patřil netradiční průvodce 111 míst v Praze, která musíte vidět k nejprodávanějším českým knihám. A právem - Matěj Černý a Marie Peřinová dali dohromady návod, jak si projít Prahu znovu a jinak, jak nepřehlédnout městské speciality a dozvědět se i o nejrůznějších sociálních projektech. Objevte Prahu znovu!

Další články

TV Kosmas

5. patro Bohumila Hrabala

Před 20 lety, 3. února 1997, našli pod okny nemocničního pokoje ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce nehybné tělo největšího českého spisovatele druhé poloviny 20. století. Po okolnostech závěru jeho života pátrala v dokumentárním filmu Požehnaný prokletý básník Bohumil Hrabal režisérka Olga Sommerová. Film bude k vidění 1.2.2017 ve 20.20 na ČT Art.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Spíš playboy, Tatíčkův chráněnec, než diplomat Masaryk?

Představte si, že by měl Václav Havel syna, který by se nedokázal dostat z jeho stínu jinak, než že by byl populární osobou nočních podniků a otec by ho musel neustále tahat z průšvihů. Oblíbený kumpán, který za všechny platí, ale na nic si nevydělá. člověk neschopný systematické práce, kterého se však otec přece jen snaží protlačit na nějaké slušné místo. Čeká nás film o Janu Masarykovi, napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného muže. V kinech od 9. března.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

O lidském knihkupectví s Alenou Jelínkovou

Je to pravda odvěká - lidská knihkupectví si musí čtenáři chránit jako oko v hlavě. Ta umělohmotná, zářivá, obrovská, ale odlidštěná jsou dobrá tak na čtivo, ale k dobrým knihám patří lidská atmosféra. Ale je jasné, že dobrý knihkupec musí dnes předvést něco víc než jen sedět v krámě a čekat, že někdo přijde. Pražské Vinohradské knihkupectví lidské je. Čím?