Pan Kaplan by řekl: Toho je nám velmi líto, že pan Pšidal je už není

/ Tomáš Weiss

7. února zemřel ve věku jednaosmdesáti let spisovatel, překladatel a publicista Antonín Přidal. Co proletí při té zprávě člověku hned hlavu je geniální překlad knihy Leo Rostena Pan Kaplan má stále třídu rád nebo do jeho češtiny převedení Hostující profesoři Davida Lodge či Stará láska Bashevise Singera. A taky Klub Netopýr, diskuzní TV pořad z 90. let minulého století.

Další články

TV Kosmas

111 míst ( ale i aktivit) Prahy, které často neznají ani sami Pražáci

Skoro celý leden 2017 patřil netradiční průvodce 111 míst v Praze, která musíte vidět k nejprodávanějším českým knihám. A právem - Matěj Černý a Marie Peřinová dali dohromady návod, jak si projít Prahu znovu a jinak, jak nepřehlédnout městské speciality a dozvědět se i o nejrůznějších sociálních projektech. Objevte Prahu znovu!
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

5. patro Bohumila Hrabala

Před 20 lety, 3. února 1997, našli pod okny nemocničního pokoje ortopedické kliniky Nemocnice Na Bulovce nehybné tělo největšího českého spisovatele druhé poloviny 20. století. Po okolnostech závěru jeho života pátrala v dokumentárním filmu Požehnaný prokletý básník Bohumil Hrabal režisérka Olga Sommerová. Film bude k vidění 1.2.2017 ve 20.20 na ČT Art.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Spíš playboy, Tatíčkův chráněnec, než diplomat Masaryk?

Představte si, že by měl Václav Havel syna, který by se nedokázal dostat z jeho stínu jinak, než že by byl populární osobou nočních podniků a otec by ho musel neustále tahat z průšvihů. Oblíbený kumpán, který za všechny platí, ale na nic si nevydělá. člověk neschopný systematické práce, kterého se však otec přece jen snaží protlačit na nějaké slušné místo. Čeká nás film o Janu Masarykovi, napínavý životní příběh okouzlujícího, ale nevyrovnaného muže. V kinech od 9. března.