Prdící prášek v kině

/ Tomáš Weiss

Podle Nesbovy předlohy Doktor Proktor a prdící prášek natočili v Norsku film. Přestože se v něm prdí ostošest, je to film rodinný a vlastně díky načasování premiéry i předvánoční. Takže vítejte v kině a vypněte si laskavě svoje mobilní telefony. Dobrodružství o tom, co se stane, když se z prášku proti nadýmání stane pravý opak, právě začíná.

Další články

TV Kosmas

Kostičas střídá Vidořád

Vidořád je druhou knihou z plánované sedmidílné dystopické londýnské série Samanthy Shannonové. Mix viktoriánské Anglie, jasnovidectví, totalitních praktik státu a atmosféry rozpadávajícího se světa pokračuje. A autorka musí máknout, protože třetí díl má anglicky vyjít už za rok a ona prý, podle info ze zákulisí, ještě nemá dopsáno.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Audiočtvrtek poprvé

Knižní Velký čtvrtek má další pokračování. Kromě knižní akce na jaře a na podzim se přidal také Audiočtvrtek. Letos poprvé se tak 5.listopadu představilo 8 knižních audionovinek. Atmosféru akce knih pro uši, kterou v pražské Městské knihovně moderoval Vladimír Kroc z Českého rozhlasu, jsme zachytili Okem takhle:
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Fejetony vhodné na stojáka, na sedáka i na leháka

Pavel Tomeš (1977) je publicista, kreativní textař, stand-up komik. Vydal sbírku fejetonů Facky z Marsu (2010) a její pokračování: Zápisky malého tyranosaura (2012). Slovní komika, trénovaná četbou Woodyho Allena a pokusy na živých lidech, pokračuje novu knihou Tohle lidi hodně berou.