Petra Soukupová o své knize Kdo zabil Snížka?

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Stručně, bez velkého okecávání. Petra Soukupová patří k těm autorům, kteří vám raději dají do ruky svojíknihu, než aby o ní složitě diskutovali. Prostě kniha pro děti, kde je zabitý pes a rodiče se se svými potomky dost míjejí.

Další články

TV Kosmas

Jozef Karika o Trhlině: Čtivost a napětí nemusí být na překážku literární kvalitě

Jozef Karika je slovenský spisovatel, jeho žánrové knihy ale kupodivu nejprve vycházely česky. Patří k těm autorům, kteří se snaží spojit napětí, dobrodružství, mysteriózní až hororovou atmosféru s vážnými společenskými a lidskými tématy. Co tedy čekat od jeho Trhliny, od příběhu divného kopce, kde se údajně ztrácejí lidé?
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Gavin Extence o Potížích s empatií

Další ze série videí, které vznikly v Městské knihovně v Praze o Velkém knižním čtvrtku, podzim 2017. Tentokrát jsme díky pomoci Petra Viziny zachytili Angličana Gavina Extence (1982), který do Prahy přijel představit osobně svoji, do češtiny první, přeloženou knihu Potíže s empatií. Emapaťák, co říkáte!
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Opravdu velký zájem čtenářů o autory Velkého knižního čtvrtku , podzim 2017

Tentokrát by bývalo třeba sál v pražské Městské knihovně přifouknout. Na autory 12 knih letošního podzimního VKČ bylo zvědavo tolik lidí, že nestačily židle a nestačil ani čas vyhrazený pro Petra Vizinu a jeho hosty. Ale řekněte sami - je lepší řešit potíže růstu nebo nezájem?