Ladislav Heryán: Svět drží pohromadě velkorysost

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Ladislav Heryán je kněz, salesián, biblista a přednáší na několika školách. Pohybuje se mezi mladými i mezi potřebnými, mezi dělníky i studenty, křtí, oddává, pohřbívá. Pokud fyzicky stíhá, snaží se být lidem nablízku. Jeho druhá kniha lidských příběhů a jejich biblických předobrazů se jmenuje Stopařem na této zemi.

Další články

TV Kosmas

Kardiochirurg a umělecký sklář napsal román z viktoriánské doby

Mudr. Mojmír Čermák (* 1957) se narodil v Uherské Hradišti, mnoho chvil strávil také v místní sklárně v obci Strání-Května. Z dětských vzpomínek čerpal v pozdějších letech při vlastní sklářské tvorbě. Jako lékař pracoval v nemocnici v Uherském Hradišti, zpočátku na dětském oddělení a posléze na chirurgii.
 | nakladatelství Cattacan
TV Kosmas

Petra Soukupová o své knize Kdo zabil Snížka?

Stručně, bez velkého okecávání. Petra Soukupová patří k těm autorům, kteří vám raději dají do ruky svojíknihu, než aby o ní složitě diskutovali. Prostě kniha pro děti, kde je zabitý pes a rodiče se se svými potomky dost míjejí.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Jozef Karika o Trhlině: Čtivost a napětí nemusí být na překážku literární kvalitě

Jozef Karika je slovenský spisovatel, jeho žánrové knihy ale kupodivu nejprve vycházely česky. Patří k těm autorům, kteří se snaží spojit napětí, dobrodružství, mysteriózní až hororovou atmosféru s vážnými společenskými a lidskými tématy. Co tedy čekat od jeho Trhliny, od příběhu divného kopce, kde se údajně ztrácejí lidé?