On Air - rozhlasové nahrávky Rolling Stones z let 1963 -1965

/ Tomáš Weiss

Rolling Stones byli na začátku své kariéry častými a vítanými návštěvníky nahrávacích studií BBC. Teď vycházejí nahrávky z té doby. Tedy z doby před víc jak půl stoletím. Kdo chce znát kořeny Kamenů S Vyvaleným Jazykem, má jednu z dalších možností. Takhle třeba zní v jejich BBC podání rokenrol Chucka Berryho.

Další články

TV Kosmas

Vejce Olgy Stehlíkové a Tomáše Brauna - poezie žloutků a bílků

Olga Stehlíková je básnířka, Tomáš Braun hudebník. Slova napsala, hudbu na ně složil. Vzniklo těžko uchopitelné poetické gesto, vznikla hudba přímo reagující na atmosféru napsaných slov. Vznikla kniha, vznikla LP deska, vznikla možnost stáhnout si jako mp3 ze stránek. Vznikl překlad slov do angličtiny. Odvážná událost současné české poezie.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Lavi , řítí se jak lavina, Lavi, génius i dilina

První řada internetového seriálu Vyšehrad je na DVD. Kdo viděl, ví o co jde, pro ostatní krátce přiblížíme: Vyšehrad je ještě možná slabý odvar toho, co je součástí fotbalu, ti fotbalisté ten seriál píšou sami svým chováním, oni se mezi sebou takhle baví a vystupují tak, říká režisér a herec Jakub Štáfek o seriálu z fotbalového prostředí. Hlavní postava je prý psána podle řady fotbalistů, kteří promarnili svůj talent v alkoholu, drogách a bujarých večírcích.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Příběh Anny Frankové jako komiks

V nakladatelství Triáda vychází adaptace známého Deníku Anne Frankové. Jejími autory jsou filmař Ari Folman a ilustrátor David Polonsky, držitelé mnoha ocenění za film Valčík s Bašírem. Folmanovo a Polonského zpracování Deníku je citlivé a originální. Uvedeno bylo letos v září v Paříži, český překlad Magdy de Bruin Hüblové následuje s dvouměsíčním odstupem.