Příběh Anny Frankové jako komiks

/ Tomáš Weiss

V nakladatelství Triáda vychází adaptace známého Deníku Anne Frankové. Jejími autory jsou filmař Ari Folman a ilustrátor David Polonsky, držitelé mnoha ocenění za film Valčík s Bašírem. Folmanovo a Polonského zpracování Deníku je citlivé a originální. Uvedeno bylo letos v září v Paříži, český překlad Magdy de Bruin Hüblové následuje s dvouměsíčním odstupem.

Další články

TV Kosmas

A ze zdi zíral zarámovaný Husák

Vyšla monografie komunistického prezidenta, jehož podobizna provázela Čechy a Slováky celá sedmdesátá a osmdesátá léta minulého století. Vlastně se stačí jen podívat na knižní obálku a člověku, který tu dobu zažil, naběhne - "husákovská kůže". A taky ty záběry soudružských francouzáků s Brežněvem při každé příležitosti. To všechno dva měsíce do prezidentských voleb. Jistě, republiku si rozvracet nedáme!
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Budou moci jednou halucinogeny legálně pomáhat ?

Není náhodou, že v současé době vyšlo několik knih, které se soustředí na psychedelickou terapii. Zrychlený a pomotaný svět dává lidské psychice zabrat a každá pomoc se hodí. Léčebné účinky některých látek, které jsou ale dnes na seznamu ilegálních drog, jsou už mnoha expertům dlouho známé. Probíhající výzkum halucinogenů (konkrétně psilocybinu) v ČR má jediný cíl - dostat je z klatby a mít možnost nabídnout jejich účinky pacientům.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Liga spravedlnosti: další komiks na plátně

Poháněný jeho obnovenou vírou v lidstvo a inspirován Supermanovým nesobeckým činem, se Bruce Wayne (Ben Affleck) spojí se svým nově nalezeným spojencem Dianou Prince (Gal Gadot), aby čelili ještě většímu nepříteli. Společně Batman a Wonder Woman pracují na tom, aby rychle našli a dali dohromady tým složený z nadlidí, se kterými by se mohli postavit této nově procitnuté hrozbě. Takoví jako blaničtí rytíři made in USA.