Velký knižní čtvrtek, jaro 2018: Aleš Palán - Raději zešílet v divočině

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Smyslem knihy Raději zešílet v divočině není katalogizace podivínů ani alternativní průvodce po největším českém pohoří. Je jím ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše. Do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Za fotografického doprovodu Jana Šibíka.

Další články

TV Kosmas

Peter Høeg v Praze

Ve světě nejznámější dánský spisovatel přijel do České republiky v rámci Týdne dánské literatury, který pořádal Skandinávský dům v Praze.
 | Vojtěch Polák, Jan Křikava
TV Kosmas

A na topole podle skal, zelený mužík zatleskal...

Představte si, že jste americký producent filmu a přijdou za vámi umělci (byť renomovaní) a řeknou: máme skvělej materiál, bude to romantický film o lásce uklizečky laboratoří a amazonského vodníka. Bude to tak z roku 1960 a dostane to spoustu Oscarů. A vy potáhnete z doutníku, zatleskáte ručičkama a nakonec na filmu ještě vyděláte. Tak tomu řikám frajeřina. Příběh vychází i v knižní podobě.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Česky vyšla novinka Dana Browna, ten zdraví své české čtenáře

Knihkupectví mají s každou novou knihou Dana Browna posvícení. Jinak to nebude ani s Počátkem. Teď se dočkali čeští čtenáři. Ti si koupí knihu v prvních minutách středy 7. února. Některá knihkupectví budou mít po půlnoci otevřeno. To se tak u global-bestsellerů sluší.