Velký knižní čtvrtek - jaro 2018: Martin Vopěnka - Biblické příběhy pro nevěřící děti

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Češi se nechali poslední dobou vybláznit politiky, kteří mají svoje plány a potřebují k tomu "lid". Tahle ateistická země se najednou začala dovolávat křesťanských hodnot, které mají být naším štítem "lepších lidí". Fajn, tak tedy, když už, mluvme o příbězích Izáka a Abraháma, o Jobovi, mluvme o kázání na hoře, mluvme o Šavlovi - Pavlovi... Jak už to v dnešních Čechách bývá - znalosti nula, ale názory na svět silné a nekompromisní. Tohle nebude jen kniha pro děti, schválně...

Další články

TV Kosmas

Velký knižní čtvrtek, jaro 2018: Aleš Palán - Raději zešílet v divočině

Smyslem knihy Raději zešílet v divočině není katalogizace podivínů ani alternativní průvodce po největším českém pohoří. Je jím ponor do tajuplných zákoutí krajiny a lidské duše. Do dlouhodobé samoty a odloučenosti, do paralelního světa, který přesto tomu našemu klade velmi znepokojující otázky. Za fotografického doprovodu Jana Šibíka.
 | tomáš weiss, vojtěch polák
TV Kosmas

Peter Høeg v Praze

Ve světě nejznámější dánský spisovatel přijel do České republiky v rámci Týdne dánské literatury, který pořádal Skandinávský dům v Praze.
 | Vojtěch Polák, Jan Křikava
TV Kosmas

A na topole podle skal, zelený mužík zatleskal...

Představte si, že jste americký producent filmu a přijdou za vámi umělci (byť renomovaní) a řeknou: máme skvělej materiál, bude to romantický film o lásce uklizečky laboratoří a amazonského vodníka. Bude to tak z roku 1960 a dostane to spoustu Oscarů. A vy potáhnete z doutníku, zatleskáte ručičkama a nakonec na filmu ještě vyděláte. Tak tomu řikám frajeřina. Příběh vychází i v knižní podobě.