Petra Hůlová o nové knize Zlodějka mýho táty

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Petra Hůlová vydává novou, v pořadí už desátou knihu. Zlodějka mýho táty je o klukovi, kterému se rozešli rodiče a on to všechno velmi těžce nese. Z macechy se stává objekt všeho zla a nenávisti. Střídavá péče je jedním ze symbolů dnešních časů. Každému ukrojit kousek jeho práv a štěstí a hodit na talíř. Ale co to s náma vevnitř vlastně dělá?

Další články

TV Kosmas

Mám tady v boudě celý svůj pracovní život

Chcete vidět, kde byly napsány všechny díly příběhu Jak vycvičit draka? A také poslední do češtiny přeložený text Cressidy Cowellové Kouzelníci z pradávna? Tady je autorčino video z její psací boudy (i s českým překladem pod ním).
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Svět knihy začne 9. května, na programu je 750 literárních akcí za čtyři dny

Už čtvrtstoletí existence. Na pražském Výstavišti začne knižní veletrh Svět knihy ve čtvrtek 9. května a potrvá do neděle 12. května. Hlavním hostem literatura Latinské Ameriky. Otevírací doba je od 9:30 do 19:00 (v neděli do 16 hod.) Denní vstupné 120,- Kč, mládež, studenti a senioři polovic.
 | Svět knihy, Tomáš Weiss
TV Kosmas

Lukáš Hlavica o audioknize Tomáše Šebka Africká zima

Jižní Súdán, nejmladší stát světa, už celá desetiletí sužují ozbrojené konflikty. Na začátku roku 2017 se do míst s nedostatkem potravin, kde se až příliš daří infekčním a tropickým nemocem, vydává lékař Tomáš Šebek jako jeden ze zástupců mezinárodní organizace Lékaři bez hranic. Audio čte Lukáš Hlavica.