Jestli ještě někdy něco napíšu, tak to bude fajn - rozhovor s Milošem Urbanem

/ ČRo Plus

Ve svých dílech často utíká do minulosti. „Je to asi takový ten pseudoromantický pocit, že dobře už bylo,“ komentuje to s tím, že na dnešní době mu vadí, že je příliš tíživá a těžko průhledná. Miloš Urban nejen o své nové knize KAR v rozhovoru s Barborou Tachecí.

Další články

TV Kosmas

Před odchodem do důchodu hraje Redford legendárního zloděje

Biografické drama vychází ze skutečných událostí a zachycuje Forresta Tuckera, zloděje a legendárního specialistu na útěky z vězení, jež mu vynášely obdiv veřejnosti a nesmiřitelnou nenávist policie. Svůj nejslavnější únik uskutečnil v sedmdesáti letech. V hlavní roli exceluje Robert Redford, přičemž jde o jeho poslední filmové angažmá před odchodem do důchodu. Filmovou předlohou byla povídka Davida Granna.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Uvedení knihy Pauza autorky Danielle Marchantové

V pražském knihkupectví Luxor byla uvedena kniha Pauza - kniha praktických cvičení, která vám mají pomoci umět se i uprostřed hektických dnů zastavit a uvědomit si přítomný okamžik a sebe uprostřed něj. Uváděl Vladimír Kroc, čestným hostem byla Simona Stašová.
 | František Plzák, Tomáš Weiss
TV Kosmas

Prázdninové audio dobývání ostrova Divokých koček

Boj o ostrov Arthura Ransoma (1884 - 1967) je prvním dílem autorova románového cyklu o prázdninových dobrodružstvích dvou dětských sourozeneckých skupin, které se nazývají Vlaštovky (John, Zuzana, Titty a Roger Walkerovi) a Amazonky (Nancy a Peggy Blackettovy).