Websterovi - příběhy pavoučí rodiny podle původního slovenského animovaného seriálu

/ Tomáš Weiss

Pavoučí rodina Websterových žije ve výtahové šachtě, odkud se po vláknech spuštějí do příběhů našeho světa. Otec rodiny Walter pracuje v suterénu domu v distribuci muších konzerv, matka Alma má každou chvíli starosti s dětmi nebo s dědou Rafaelem, veteránem z časů Velkého uklízení nebo popletenou babičkou Matildou. První slovenský původní 3D animovaný film převedla do knihy spisovatelka Vanda Rozenbergová. Teď vychází v českém překladu.

 

Další články

TV Kosmas

Vznikla nová Stínadla? Děti potřebují dobrodružství, říká autor úspěšné Prašiny

Nemáte něco pro mladého skauta? Prašinu! Nemáte něco pro kluka, který skoro nečte, ale kdyby se našlo něco dobrodružného, tak snad...? Prašinu! Holka chodí do šesté třídy, mají si prý vybrat nějakou současnou knihu pro mládež. Jakou? Prašinu! Tyhle dialogy jsou dnes v českých knihkupectvích běžné. A okolo Vánoc se budou opakovat stále častěji. Zatím má Prašina díly dva, ale bude i třetí. Také je audiokniha a bude se točit film.
 | Český rozhlas
TV Kosmas

O divné době a divné lásce - Adelheid na CD

Hlavním hrdinou kniha Vladimíra Körnera je voják západní armády, který se v úloze správce majetku po zavřeném nacistovi zamiluje do jeho dcery Adelheid. Tato žena je však vnitřně silnější, přijímá jeho dvoření, avšak ve skutečnosti jej nenávidí a podle této nenávisti také v kritickém okamžiku jedná. Audio čte Igor Bareš.
 | nakl. Tympanum
TV Kosmas

O knižní rozhovoru s novinářem Tomášem Etzlerem v Knihovně Václava Havla

Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině? Co tato profese obnáší dnes, v době Facebooku a YouTube? V čem je americká žurnalistika jiná než evropská, respektive česká? A proč vlastně lidé odcházejí do zahraničí? Hostem Erik Tabery, moderuje Adéla Tošovská.