Vznikla nová Stínadla? Děti potřebují dobrodružství, říká autor úspěšné Prašiny

/ Český rozhlas

Nemáte něco pro mladého skauta? Prašinu! Nemáte něco pro kluka, který skoro nečte, ale kdyby se našlo něco dobrodružného, tak snad...? Prašinu! Holka chodí do šesté třídy, mají si prý vybrat nějakou současnou knihu pro mládež. Jakou? Prašinu! Tyhle dialogy jsou dnes v českých knihkupectvích běžné. A okolo Vánoc se budou opakovat stále častěji. Zatím má Prašina díly dva, ale bude i třetí. Také je audiokniha a bude se točit film.

Další články

TV Kosmas

O divné době a divné lásce - Adelheid na CD

Hlavním hrdinou kniha Vladimíra Körnera je voják západní armády, který se v úloze správce majetku po zavřeném nacistovi zamiluje do jeho dcery Adelheid. Tato žena je však vnitřně silnější, přijímá jeho dvoření, avšak ve skutečnosti jej nenávidí a podle této nenávisti také v kritickém okamžiku jedná. Audio čte Igor Bareš.
 | nakl. Tympanum
TV Kosmas

O knižní rozhovoru s novinářem Tomášem Etzlerem v Knihovně Václava Havla

Jak to dopadne, když si uznávaný komentátor Jindřich Šídlo sedne s Tomášem Etzlerem, spolupracovníkem americké CNN a bývalým reportérem České televize v Číně, a povídají si o novinařině? Co tato profese obnáší dnes, v době Facebooku a YouTube? V čem je americká žurnalistika jiná než evropská, respektive česká? A proč vlastně lidé odcházejí do zahraničí? Hostem Erik Tabery, moderuje Adéla Tošovská.
 | Knihovna VH
TV Kosmas

Je třeba chytit dalšího sériového vraha

Operace Bolehlav - jak lépe nazvat policejní akci, která se marně snaží dopadnout pachatele vražd maldých dívek. Novináři navíc neznámého pojmenovali Kanibal z Nine Elms. Nic tak dobře neprodává noviny, jako kanibal na útěku. Chcete-li vědět víc, je třeba se začíst do nového Bryndzy. Poradí si detektiv konstábl Kate Marshallová?