Bestseller Ke stažení Info OKO

Prašina - Černý merkurit

Nakladatel:  Paseka 2019
Ihned
145 Kč

Anotace

Prašinu sevřel mráz, neobydlené ulice jsou zaváté sněhem. Od prvního dobrodružství Jirky a En uplynulo několik měsíců, přímo v tajemné čtvrti si vybudovali klubovnu zvanou Doupě a objevili prašinskou část Krchleby, ze které přichází hrozba pro celé město.
Přesto se zdá, že jejich přátelství slábne. Na koho se ještě mohou spolehnout, když i oni...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Prašina přesekala svoje foglarovské kořeny. Druhý díl je temnější a snad ještě dravější než jednička. Hrdinové jsou neustále v napětí a pohybu a s nimi i já jako čtenář. Jako by otočení stránky znamenalo podívat se za roh, tempem čtení se skoro zadýchávám jako hlavní postavy. Jednička měla vtahující atmosféru a náladu objevovaní něčeho zvláštního a...
Více

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Návrat do křivolakých uliček

(...) Matocha si v Černém merkuritu udržuje vypravěčskou suverenitu, kterou předvedl již v Prašině. Na malém prostoru dokáže vybudovat napínavé pasáže a ty prostřídat s popisy prašinských reálií, jichž je v knize poměrně hodně, ale díky hutnosti jazyka a citu pro rytmus vyprávění nepůsobí ani v nejmenším rušivě. Stejně funkčně pracuje i s didaktickým aspektem příběhu, jímž je střet dvou typů světů — modernitou dýchající většinou Prahy a do minulosti ponořené Prašiny, jejíž obyvatelé dobrovolně přijímají životní standardy odpovídající maximálně době „Belle Époque“ — a neschopnost vzájemné komunikace mezi jejich obyvateli.

Matocha, Vojtěch: Prašina: Černý Merkurit

Po roce od vydání románu s tajemným názvem Prašina zve Vojtěch Matocha dětské čtenáře na další výpravu do záhadné pražské čtvrti, kde nefunguje elektřina ani jiné vymoženosti moderní doby. Nové dobrodružství je možná ještě nebezpečnější než to předcházející a autorovi se daří prohlubovat dříve naznačená témata. Navzdory tomu, že základní zápletka Černého merkuritu dojde rozřešení, působí druhý díl jako nakročení k dalšímu příběhu, ostatně třetí díl už byl nakladatelem avizován.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Prašina - Černý merkurit
Autor:
Matocha, Vojtěch
Nakladatel:
Paseka
EAN:
ISBN:
Ilustrace:
Osoha, Karel
Popis:
Elektronická kniha, 264 stran, bez zabezpečení DRM, 5,9 MB ePUB ePUB, 13,4 MB Mobi Mobi, 2,2 MB PDF PDF, česky
Rok vydání:
2019