Toy Box a její Komiksová učebnice komiksu

/ tomáš weiss, vojtěch polák

Toy Box je dnes mezi kreslíři, ilustrátory a malíři jméno, za kterým je zřejmý výtvarný rukopis a silný názor. Přes street art a scénografii a Literární akademii se tato svébytná autorka dostala ke knihám (např. Moje kniha Vinnetou, Komiksová učebnice komiksu), k práci pro Lékaře bez hranic (choroby jako démoni) nebo pro Jatka 78 (kresby, kterými veganka připomíná původ názvu tohoto místa). Ta s maskou - Toy Box.

Další články

TV Kosmas

Websterovi - příběhy pavoučí rodiny podle původního slovenského animovaného seriálu

Pavoučí rodina Websterových žije ve výtahové šachtě, odkud se po vláknech spuštějí do příběhů našeho světa. Otec rodiny Walter pracuje v suterénu domu v distribuci muších konzerv, matka Alma má každou chvíli starosti s dětmi nebo s dědou Rafaelem, veteránem z časů Velkého uklízení nebo popletenou babičkou Matildou. První slovenský původní 3D animovaný film převedla do knihy spisovatelka Vanda Rozenbergová. Teď vychází v českém překladu.
 | Tomáš Weiss
TV Kosmas

Vznikla nová Stínadla? Děti potřebují dobrodružství, říká autor úspěšné Prašiny

Nemáte něco pro mladého skauta? Prašinu! Nemáte něco pro kluka, který skoro nečte, ale kdyby se našlo něco dobrodružného, tak snad...? Prašinu! Holka chodí do šesté třídy, mají si prý vybrat nějakou současnou knihu pro mládež. Jakou? Prašinu! Tyhle dialogy jsou dnes v českých knihkupectvích běžné. A okolo Vánoc se budou opakovat stále častěji. Zatím má Prašina díly dva, ale bude i třetí. Také je audiokniha a bude se točit film.
 | Český rozhlas
TV Kosmas

O divné době a divné lásce - Adelheid na CD

Hlavním hrdinou kniha Vladimíra Körnera je voják západní armády, který se v úloze správce majetku po zavřeném nacistovi zamiluje do jeho dcery Adelheid. Tato žena je však vnitřně silnější, přijímá jeho dvoření, avšak ve skutečnosti jej nenávidí a podle této nenávisti také v kritickém okamžiku jedná. Audio čte Igor Bareš.