Velký knižní čtvrtek 2013 - léto

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si téma do oblíbených.
Ve spolupráci s devíti předními českými nakladateli pro vás připravujeme v pořadí již třetí Velký knižní čtvrtek – projekt na podporu kvalitního čtení. Tentokrát přichází poprvé před letními prázdninami se zaměřením na letní čtení. Velký knižní čtvrtek vám pomůže si vybrat v záplavě knížek, které nakladatelé chystají na letošní léto.

Velký knižní čtvrtek 2013 - léto v Oko Magazínu OKO

Vandam tě "poučí o životě", no čum!

Trailer k novému českému filmu Národní třída podle předlohy Jaroslava Rudiše v režii Štěpána Altrichtera. V hlavní roli Hynek Čermák.

Kdo má letos šanci získat Literu?

Třináctý ročník nejznámějších českých knižních cen Magnesia Litera se blíží ke svému závěru. 8. dubna ve 20.00 proběhne na Nové scéně Národního divadla slavnostní vyhlášení, které budou moderovat Jiří Havelka a Daniela ...

Jo Nesbó nově přepracuje Shakespearova Macbetha

Právě tuhle hru si vybral norský detektivkář v rámci mezinárodního projektu Hogarth Shakespeare, který vyhlásilo nakladatelství Penguin Random House.

VYBRANÍ AUTOŘI

David Walliams

David Walliams je britský herec a scenárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain ...

Magdaléna Platzová

Magdaléna Platzová se narodila roku 1972 v Praze. Poté, co vystudovala jednooborovou filosofii na FF ...

Maryrose Woodová

Maryrose Woodová píše knihy pro čtenáře, kteří ještě nemohou řídit auto, ale rádi cestují ve své ...

Monika Peetzová

Monika Peetzová (nar. 1963) vystudovala germanistiku, komunikační vědu a filozofi i na Mnichovské ...

Knihy

Kašpárek v rohlíku

Kašpárek v rohlíku

(8x)
Devět ilustrovaných příběhů ze života Kašpárka v rohlíku od jeho narození po současnost. Dospěláci mohou číst nahlas, děti v duchu, předškolní piškoti prohlížet. Součástí je souhrnné vydání všech kašpárkových hudebních textů včetně těch dosud neveřejných.

Národní třída

Národní třída

(7x)
Klub osamělých rváčů. Drsná a zároveň melancholická novela ze sídliště, kde lidé a domy vzdorují přírodě i neodvratnému zániku. Nový Rudiš zasáhne čtenáře přímo na solar. Inspirováno skutečnými událostmi.

Vyjde MP3 ke stažení

Záhada mrtvých nohou

Záhada mrtvých nohou

(1x)
Ve svém posledním detektivním případu se autorka Fred Vargas vrací k případům nám již dobře známého, sympatického, ale ne zrovna systematického, zato velkou intuicí nadaného komisaře Adamsberga a jeho věrných spolupracovníků, především majora Danglarda.

E-knihy

Švábi Otevřít stranu 99

Švábi

(30x)
V jednom bangkockém nevěstinci je nalezen norský velvyslanec v Thajsku. V zádech má nůž a v aktovce pedofilní pornosnímky. V Oslu na ministerstvu zahraničí vypuká panika...

Vyjde MP3 ke stažení

Mapa času Otevřít stranu 99

Mapa času

(6x)
Autor v tomto románu spřádá napínavou a důmyslnou historickou fantasy, příběh plný lásky a dobrodružství, který vzdává hold počátkům žánru sci-fi a přenese čtenáře napříč časem do fascinujícího prostředí viktoriánské Anglie.

Malý miliardář

Malý miliardář

(1x)
Joe je boháč, přesně řečeno nejbohatší dvanáctiletý kluk v celé Británii. Má všechno, nač si vzpomene: vůz formule 1, kino, pět set párů sportovních bot, orangutana jako sluhu. A přece mu něco důležitého chybí: kamarád…

Národní třída Otevřít stranu 99

Národní třída

(18x)
Klub osamělých rváčů. Drsná a zároveň melancholická novela ze sídliště, kde lidé a domy vzdorují přírodě i neodvratnému zániku. Nový Rudiš zasáhne čtenáře přímo na solar. Inspirováno skutečnými událostmi.

Vyjde MP3 ke stažení