Petra Nováková

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.
Teorii a dějiny umění vystudovala na univerzitách v Olomouci a Miláně. Byla uměleckou ředitelkou mezinárodního festivalu KomiksFEST! V nakladatelství Labyrint se jako editorka podílela na knihách Příběhy věcí, Průvodce neklidným územím II, III a Město pro každého, které získalo prestižní cenu na veletrhu dětských knih v Boloni.
Nahoru

Petra Nováková v Oko Magazínu OKO

Aktuality

Ragby - od časů Ondřeje Sekory po All Blacks

Mezinárodní kolektiv autorů v ní pod vedením Petry Novákové a Jamese Stafforda přibližuje ve dvaceti čtyřech kapitolách klíčové okamžiky sportu i dobrodružné životní a profesní příběhy hráčů a trenérů z různých zemí světa. Společná práce...
Zobrazit celý text
Aktuality

Nejkrásnější knihy roku 2021

Nejkrásnější knihy v sedmi kategoriích podle žánrů ocenila porota složená z grafických designérů, ilustrátorů, teoretiků umění i tiskařů z nominované šedesátky titulů.
Recenze

Příběhy věcí a naše příběhy s těmi věcmi

Na obálce téhle, od prvního pohledu zájem vyvolávající knihy, míchá figurka legendárního igráčka maltu a přitom na něj míří pistole CZ 75. Z obálky není přímo jasné, co nás uvnitř čeká. Ale vlastně se tu ještě píše – Příběhy věcí: 100 artefaktů za posledních 100 let.
Další články