Tato bohatě ilustrovaná a moderně pojatá příručka se zaměřuje na určování evropských pěvců, šplhavců a dalších podobných ptáků v letu – co se týče obsahu a zpracování, je ve svém oboru první podobnou publikací.
Kniha obsahuje přes 200 druhů ptáků u nás prokazatelně či pravděpodobně hnízdících, spolu s druhy, které v ČR v některém z předcházejících mapování zahnízdily. Kniha) by neměla chybět v žádné školní přírodovědné knihovně.
Stejně, jako další Goulsonova kniha Divočina v zahradě o přírodním zahradničení, je kniha Návrat čmeláků zásadním čtením pro každého, kdo má zahradu a není mu lhostejná naše planeta. Tato kniha zcela změní váš způsob nahlížení na čmeláky.
Tento průvodce nabízí srozumitelný a vizuálně atraktivní vhled do světa ptáků. Kniha obsahuje 100 profilů středoevropských ptáků. Informace jsou velmi přehledně uspořádané – každému druhu je věnována samostatná stránka s přehledným popisem.
Vlci v nás již od nepaměti vzbuzují silné emoce. Někteří z nás je obdivují pro jejich působivé lovecké schopnosti, druzí z nich mají strach a zatracují je kvůli útokům na hospodářská zvířata a další je ctí jako mocný symbol divočiny.
Dan Brown si odskočil od dobrodružství profesora Langdona a vydává svou první dětskou knížku! Divoká symfonie představuje mimořádně zábavný čtenářský zážitek nejen pro děti, ale i pro jejich rodiče.
Z celého ptačího světa působí dravci a sovy snad nejvíce na naši obrazotvornost. Síla a rychlost dravců imponovala lidem odedávna a dodnes na opeřené vládce vzdušného prostoru pohlížíme s respektem i trochou závisti.
Ačkoliv se myrmekologie – nauka o mravencích – ustavila až v 19. století, objevují se mravenci v textech významných přírodovědců a filosofů už od antiky.
Tato příručka popisuje přes 400 druhů savců, a zachycuje tak všechny dosud známé suchozemské zástupce této třídy žijící v západním Palearktu, tedy především v Evropě a v přilehlých oblastech severní Afriky a Blízkého východu.
V rámci edice Fauna ČR vychází po dvaceti letech třetí přepracované vydání svazku Ptáci 1 (řády vrubozobí, potáplice, trubkonosí, potápky, plameňáci, čápi, brodiví a pelikáni a veslonozí), tentokrát již zaměřené jen na území České republiky.
Motýlů žije odhadem na Zemi kolem 200 000 druhů, ale zatím jich bylo popsáno jenom 120 000 druhů. Ostatní čekají na své objevitele, dočkají-li se vůbec.