Celý život: Výbor z deníků 1948 - 1984

Nakladatel:  Torst 2001
Skladem
599 Kč
539 Kč

Anotace

Ucelené vydání deníkových zápisků Jana Zábrany, které se rozprostírají téměř celým obdobím komunistického režimu, zahrnují nejen reflexi dobových událostí, ale jsou i jistým oknem do duše tohoto českého básníka a překladatele. Nepatří vůbec ke...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)
Číst Zábranův Celý život je, jako prožívat normalizaci sedmdesátých let znovu. A ten, kdo ji neprožil, by si deníky měl přečíst tím spíš. Jan Zábrana byl velikánem nejen mezi překladateli. Jeho básnické nadání však od počátku rostlo bez přístupu ke vzduchu a ke světlu, bylo odsouzeno k psaní do šuplíku. Jeho rodiče režim poslal do kriminálu skutečného. Snad nejvýše bych asi vyzdvihl Zábranovu...
Více
Souhlasím s druhým názorem zde napsaným, je to vynikající kniha, ovšem velice depresivní. Srovnám-li s Vaculíkovým Českým snářem, je Zábranův deník jasným vítězem - možná také proto, že Český snář byl psán primárně k publikaci, proto v něm není stejná míra upřímnosti jako v Zábranovi.
Je to fantastická kniha, četla jsem ji ve starším vydání. Je to čtení spíš pro zamyšlení, protože zpočátku pouhý záznam událostí se postupně mění v zachycování a rozvíjení myšlenek, k nimž dávají popud malé denní příhody. Není to vhodné čtení pro ranní cestování dopravními prostředky, přece jen to vyžaduje soustředění. Ale jinak vřele doporučuji!

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Autor/Autorka

Jan Zábrana

Český prozaik, básník, esejista a významný překladatel z ruštiny a angličtiny. K řadě svých překladů připojoval esejistické komentáře.

Od roku 1954 se věnoval literární práci jako překladatel z povolání. Jan Zábrana literární kvalitu díla podtrhává a umocňuje svým básnickým citem a vybroušeným překladatelským řemeslem. Vedle překladatelské činnosti se věnoval vlastní literární tvorbě, především poezii.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Bibliografické údaje

Název:
Celý život
Autor:
Zábrana, Jan
Nakladatel:
Torst
EAN:
9788072151547
ISBN:
80-7215-154-1
Popis:
1× kniha, vázaná, 1046 stran, česky
Rozměry:
15 × 22,5 cm
Rok vydání:
2001 (1. vydání)