Tertullianus - O hrách

O hrách

Nakladatel:  Oikoymenh 2004
Rozebráno
-10%
298 Kč
268 Kč
pohlídat

Anotace

Spis prvního z latinských Otců a zakladatele latinské theologie Tertulliana je jediným dochovaným starověkým pojednáním o antických hrách. Jde o výjimečný historický dokument, který je také úvodem do Tertullianovy theologie i brilantního jazyka. Dvojjazyčné latinsko-české vydání. Úvodní studie, překlad a poznámky P. Kitzler.

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Tertullianus: O hrách - De spectaculis 3

Všechny výše uvedené připomínky se ovšem týkají jen drobností a nikterak nezpochybňují kvalitu, hodnotu a význam recenzovaného překladu. Rozhodně můžeme konstatovat, že Kitzlerův překlad je vynikající, moderní a přínosný, a vyjádřit radost nad tím, že byl Tertullianus poprvé v takovém rozsahu u nás představen.
Celá recenze

Tertullianus: O hrách 2

Jak marná, ba přímo zoufalá je tedy argumentace těch, kdo tvrdí – bezpochyby proto, aby oddálili okamžik, kdy o toto potěšení přijdou –, že taková zdrženlivost není v Písmu ani výslovně zmíněna, ani se na ni nevztahuje žádné konkrétní místo, které by služebníku božímu přímo zakazovalo účast na shromážděních tohoto druhu!...
Celá recenze

Tertullianus: O hrách - De spectaculis 2

Vydání Tertullianova spisu v Knihovně raně křesťanské tradice představuje závažný počin. Jednak je Tertullianus většině čtenářské veřejnosti znám jen z druhé ruky a překlad bude pro mnohé prvním autentickým setkáním s tímto autorem, jednak Tertullianův spis představuje jistý zdroj informací pro dějiny antického divadla.
Celá recenze

Tertullianus: O hrách - De spectaculis 1

Traktát De spectaculis, jehož autorem je první z latinsky píšících křesťanských apologetů, Quintus Septimius Florens Tertullianus, a který zvolil Petr Kitzler pro překlad a k vydání v nakladatelství Oikumene, může zaujmout i širší obec kulturních zájemců.
Celá recenze

Tertullianus: O hrách 1

Tato shromáždění a schůze pohanů musíme nenávidět, protože se tam uráží jméno boží, protože se odtud každý den ozývá, aby nás předhodili lvům, protože právě tam se rozhoduje o pronásledováních, protože právě odtud vycházejí pokušení...
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
O hrách
Autor:
Tertullianus
Nakladatel:
Oikoymenh
EAN:
9788072981007
ISBN:
80-7298-100-5
Překlad:
Kitzler, Petr
Popis:
1× kniha, vázaná, 280 stran, česky
Rozměry:
14 × 21 cm
Rok vydání:
2004 (1. vydání)