Skladem Info OKO

Škola Malého stromu

Nakladatel:  Kalich 2007

Anotace

Kniha je vyprávěním "skutečných událostí" ze života indiánského chlapce v Tennesee třicátých let, kterého se po smrti rodičů ujali babička a dědeček, moudří lidé z kmene Čerokíů. V Americe se stala bestsellerem a postupně vyšla ve všech světových jazycích. Vyprávění o zážitcích vzešlých ze skotských a čerokíjských tradic amerického východu. Podstatou knížky není historická dokumentace, ale oslava...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(6x)
Jedna z nejlepších knih, co jsem doposud četla. Nádherné, strhující vyprávění indiánského chlapce o životě v horách, o životě v souladu s přírodou, o pokoře, o braní a dávání, o toleranci ale také o nenasytnosti a sobectví vás donutí zamyslet se, jací jsme my lidé pokrytci. Tato kniha vás zaručeně pobaví, ale také rozpláče. Obsahuje mnoho moudrosti a jistě by si ji měl přečíst úplně každý.
Nenašel sem tam nic o nadřazenosti bílé rasy, spíš autor přehodnotil svou minulost v kukluxklanu a toto je skvělý výsledek.
Každý kdo má duši, stotožní se s celou knihou natolik, že málokterá kniha Vás ovlivní,jako tato. V dobrých knihách se vžijem do hl. postavy,ale tady se dokážete vžít nejenom v cítění přírody, psů, i lidí kolem Malého Stromu. Kniha Vás veme mimo realitu vlastního života, ale přivede vás k tomu, že pořád jsou lidé kteří jsou na tom hůř, a i přesto vnímají věci, který pro nás jsou samozdřejmostí......
Více
Kniha jen pomalu nabírá tempo, ale strhující závěr vše přebije a je škoda, že nebyl rozveden více. Komentář níže o údajných v knize obsažených myšlenkách nadřazenosti bílé rasy rovněž nechápu, kniha je o přesném opaku.

Kniha, kterou by si měl každý přečíst, nádherná, čistá, krásná. Nechápu komentář přede mnou ohledně nadřazenosti bílé rasy, to jsem tedy opravdu v knize nenašla.

Více

Škola Malého stromu je nádherná kniha, kterou nebudete litovat, že jste si koupili. Příběh malého chlapce - sirotka, který nalézá vztah ke svým prarodičům, k horám a přírodě, je okouzlující.

Zajímavé na této knize je její autor, resp. kontroverze, která jej doprovází. Forrest Carter (původním jménem Asa Earl Carter) byl aktivista Ku Klux Klanu a i kniha obsahuje myšlenky podporující...

Více
Zobrazit další (3)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Magazín OKO

3x předvánoční připomínka osvědčeného titulu pro děti a jejich rodiče
Aktuality

3x předvánoční připomínka osvědčeného titulu pro děti a jejich rodiče

Lichožrouti - komplet

Požírači ponožek od Pavla Šruta a Galiny Miklínové vycházeli postupně, ale teď už se dají koupit všechny tři díla najednou v papírové krabici. 

 

...

 |  Tomáš Weiss

Autor/Autorka

Forrest Carter

Americký spisovatel a tvůrce proslovů. Psal proslovy pro guvernéra George Wallace.

Asa Earl Wallace, jak zní jeho pravé jméno, se narodil jako nejstarší ze čtyř dětí a dokonce se vydával za sirotka, který byl svěřen do péče svých prarodičů Čerokíjů. Tvrdil, že ze svých zážitků sepsal knihu, která se stala světovým bestsellerem. Ve skutečnosti byl vychován svými biologickými rodiči. Během 2. světové války sloužil v americkém námořnictvu a na University of Colorado vystudoval žurnalistiku.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Škola Malého stromu
Autor:
Carter, Forrest
Nakladatel:
Kalich
EAN:
9788070170588, 9788070171875
ISBN:
978-80-7017-058-8
Originál:
The Education of Little Tree
Překlad:
Miřejovský, Lubomír
Popis:
1× kniha, vázaná, 184 stran, česky
Rozměry:
13 × 20 cm
Rok vydání:
2007 (3. vydání)