Carl-Johan Vallgren - Příběh podivuhodné lásky
Snížená cena

Příběh podivuhodné lásky

Nakladatel:  Dybbuk 2008
Rozebráno
-19%
268 Kč
215 Kč
pohlídat

Anotace

Příběh podivuhodné lásky je osmá kniha oblíbeného švédského spisovatele a hudebníka Carla-Johana Vallgrena (nar. 1964). Stala se jeho nejčtenějším a nejúspěšnějším dílem: ve Švédsku se jí od prvního vydání v roce 2002 prodalo přes 300 000 výtisků a byla přeložena do dvou desítek jazyků.
Jedné bouřlivé zimní noci roku 1813 se v nevěstinci ve...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Zatím nehodnoceno :-(

Vaše hodnocení

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Buďte první a podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Vallgren, Carl-Johan: Příběh podivuhodné lásky

Příběh podivuhodné lásky je sedmým románem švédského spisovatele a hudebníka Carla-Johana Vallgrena. V zemi svého vzniku byl román v roce 2002 vyznamenán prestižní literární cenou Augustpriset a pravděpodobně i díky tomuto ocenění byl pak přeložen do více než dvacítky jazyků a slaví úspěch po celém světě. Po šesti letech se román v překladu Zbyňka Černíka nabízí i českému publiku.
Celá recenze

Vallgren, Carl-Johan: Příběh podivuhodné lásky 1

Vytahoval dítě pomalu, centimetr po centimetru. Všiml si, že to, co měl být obličej, pokrývá modřina, dítě totiž mělo kolem krku několikrát ovinutou pupeční šňůru, jako kdyby se příroda v poslední vteřině rozhodla pro vraždu z milosti. Götz ji ustřihl a dál manipuloval tělíčkem, zatímco ženin dech se zpomalil na minimum. Jak dítě postupně vytahoval do světla lamp, objevovaly se jeho deformace.
Celá recenze

Vallgren, Carl-Johan: Příběh podivuhodné lásky 2

Požádal, aby si ho mohl podržet. Opatrně mu špičkami prstů otevřel víčka, překvapen, že tento reflex dítěti zjevně chybí. Šedé oči mělo zakalené čímsi, co mohla být infekce nebo šedý zákal, ale zničehonic přestalo funět a bez jediného mrknutí či zachvění na něj upřelo pohled, tak pevný, že by se jím očividně dala podepřít padající stěna...
Celá recenze

Na shledanou, milovaná Henrieto

(...) . Příběhu podivuhodné lásky se ve Švédsku prodalo tři sta tisíc výtisků, ale rovněž za něj Carl-Johan Vallgren získal prestižní Augustovu cenu. Z čeho je tedy vyrobena tato úspěšná a ceněná próza? Švédský autor v románu propojil historické prostředí s milostným tématem, navíc zintenzivněným dlouholetým odloučením milenců a také jinakostí hlavního hrdiny Hercula Barfusse. HODNOCENI ***

Autor/Autorka

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Příběh podivuhodné lásky
Autor:
Vallgren, Carl-Johan
Nakladatel:
Dybbuk
EAN:
9788086862422
ISBN:
978-80-86862-42-2
Originál:
Den vidunderliga kärlekens historia
Překlad:
Černík, Zbyněk
Popis:
1× kniha, vázaná, 296 stran, česky
Rozměry:
13 × 20,5 cm
Rok vydání:
2008 (1. vydání)