Ke stažení Exkluzivně Info OKO

Klub nenapravitelných optimistů

Nakladatel:  Argo 2012
Ihned
279 Kč

Anotace

Bohatý, mnohovrstevnatý román dosáhl ve Francii prodeje přes 400 tisíc kusů, obdržel nadšené kritiky i několik literárních cen - např. Prix Goncourt des Lycéens 2010.

Píše se rok 1959 a dvanáctiletý Michel Marini prožívá první krizi v rodině. Rodiče se nemohou na ničem shodnout a bratr Franck přes jejich odpor narukuje do války v Alžírsku. Michelovým jediným útočištěm se stávají knihy a utajený...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(52x)
Nicméně poté se rozvine příběh velmi zajímavý a řekla bych i originální pohled na zivot lidi, kteří opustili svou vlast a museli začít žít znova bez prakticky ničeho... Nemohla jsem se od knížky odtrhnout, určitě doporučuji
Kniha tak nějak plyne odnikud nikam. Byl jsem rád, že jsem ji dočetl. Vykreslení prostředí a postav zajímavé, chyběl mi spád.
Ze začátku jsem se také úplně neorientovala v postavách, ale vydržela jsem a jsem z knihy doslova nadšená. Velmi zajímavé příběhy a osudy lidí ... Již si dělám zálusk na další autorovu knihu, kde by se také měly objevit známé postavy z Klubu :-)
Zpočátku jsem byl rozpačitý, spousta jmen, různé osudy, postupně se obraz projasňoval,já se začítal více a více , až jsem se nemohl odtrhnout.
Krásná retrospektiva osudů a prapodivných životních příběhů.
Doporučuji !!
Kniha popisuje život východoevropských emigrantů (včetně jednoho Čechoslováka) ve Francii, a proto je českému čtenáři blízká, ačkoliv je z pera Francouze. Osudy jednotlivých uprchlíků se prolínají s příběhem dospívajícího Michela, který s nimi naváže bizarní, ale krásné přátelství. Kniha se čte příjemně, rychle, je plná hezkých myšlenek a jemného humoru. Každý, ať žena nebo muž, mladší nebo starší...
Více
Čtivá kniha, k zamyšlení, čte se jedním dechem, jen ze začátku jsem se chvíli nechytala. Doporučuji přemýšlivým lidem.
Knihu jsem četla na doporučení manžela, který ji vychvaloval až do nebes. A musím uznat, že mě kniha nadchla. Už dlouho jsem nečetla nic tak zajímavého a výborně napsaného. Rozhodně doporučuji.
Neuveritelne ctiva kniha, kterou jsem zvladla precist jednim dechem stazenou na mobilu. Urcite doporucuji!
Čtivé, zábavné, prostě skvělé:-)
Zajímavá doba - 60. léta 20. století, zajímavé místo- Paříž a zajímavé prostředí - emigranti z Východu. To vše z pohledu dospívajícího francouzského chlapce. Okořeněno známými jmény (Sartre). To už by mělo být zajímavé!
A taky je. Každý máme jiná měřítka na dobrou knihu, ale tato má předpoklady zaujmout velmi široký okruh čtenářů. Stojí za to.
Více
Zobrazit další (7)

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Magazín OKO

Nudíte se? Vsaďte všechno, to vás prokrví!
Ukázky

Nudíte se? Vsaďte všechno, to vás prokrví!

Baptiste Dupré byl celý život hráč. Nebyla to náhoda, nýbrž záměrná volba. Jeho neochvějné rozhodnutí. Rodiče se mu snažili vštípit několik starých zásad, ale on věděl, že ...
 |  Tomáš Weiss

Jean-Michel Guenassia: Vysněný život Ernesta G.
Recenze

Jean-Michel Guenassia: Vysněný život Ernesta G.

Jean-Michel Guenassia se u nás proslavil svou knihou Klub nenapravitelných optimistů, která  roce 2012 zazářila na českém knižním nebi. Téměř šestisetstránkovou knihu jsem tehdy viděl na každém rohu ...

 |  Tomáš Fojtík

Autor/Autorka

Jean-Michel Guenassia

Francouzský spisovatel a scénárista . Pracoval jako scénárista a od osmdesátých let 20. století se začal věnovat psaní scénářů pro televizní seriály.

Jako scénárista napsal řadu celovečerních filmů. V roce 2002 se rozhodl že napíše ,,román svého života" vzdal se veškerých dalších činností a psal. Román s názvem Klub nenapravitelných optimistů vyšel v roce 2009 a zaznamenal obrovský úspěch. Byl přeložen do 11 jazyků a převeden do filmové podoby. Jeho dalším románem je Vysněný život Ernesta G.

Celý medailonek
Do oblíbených
Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.

Kategorie a témata

Bibliografické údaje

Název:
Klub nenapravitelných optimistů
Autor:
Guenassia, Jean-Michel
Nakladatel:
Argo
EAN:
9788025707876
ISBN:
Originál:
Le Club des Incorrigibles Optimistes
Překlad:
Beguivinová, Helena
Popis:
Elektronická kniha, 576 stran, bez zabezpečení DRM, 1,3 MB ePUB ePUB, 6,9 MB Mobi Mobi, česky
Rok vydání:
2012