Tomáš Feřtek - Co je nového ve ...

Co je nového ve vzdělávání

Nakladatel: Nová beseda 2015
Co je nového ve vzdělávání

Co je nového ve vzdělávání

240 Kč
216 Kč
Skladem
-10%
240 Kč
216 Kč
Rozebráno
-10%
240 Kč
216 Kč
pohlídat

Anotace

Zapomeňte na poslední i příští nepovedenou reformu školství. Co stálo u vzniku problémů, které dnes pozorujeme ve vzdělávacím systému? Tomáš Feřtek se zamýšlí nad vlivem poznatků z neurověd, technologického boomu i sociálních nerovností na to, do jakých škol dnes chodí děti. Popisuje, jak se mění způsob nabývání vědomostí, prohlubování poznání, či...
Zobrazit celý text

Čtenářské recenze

Celkové hodnocení
(3x)

Vaše hodnocení
Táto kniha kazí moje nostalgické spomienky na to, ako som som sa v škole mala dobre. A to je asi správne. Klásť si otázky a hľadať nové spôsoby vo svete, ktorý sa zmenil.

Funkce je dostupná pouze pro přihlášené

Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení.
Přihlašte se, nebo se zaregistrujte, pokud nemáte účet.

Podělte se o vlastní zkušenost s knihou. Pomůžete tisícům nerozhodných čtenářů.

Recenze z medií

Co je nového ve vzdělávání

(...) Feřtek ve své knize upozorňuje na něco, co nazývá skrytým kurikulem. Zatímco deklarované kurikulum stanovuje objem znalostí a dovedností, které se má student ve škole naučit, skryté kurikulum je jakési nevyřčené „zadání, jakého občana má vzdělávací systém vychovat“. Jaké je skryté kurikulum současného vzdělávání u nás? Zdá se, že nepříliš angažovaný občan, navíc zkrocený ¬hypotékou. V době, kdy nejen u nás, ale i v Polsku, Maďarsku nebo na Slovensku sílí volání po zavedení nějaké formy autoritářského systému, je zřejmé, že potřebujeme občany sebevědomé a aktivní – a takové může vyprodukovat jenom školský systém dostatečně pestrý a rovnoprávný. Naštěstí u nás roste počet rodičů, kteří se o vzdělávání svých dětí zajímají a snaží se, aby zažily jinou podobu školy než oni sami. Možná právě tlak zdola pomůže posunout naše školství dopředu.

Soumrak školy?

Kniha Tomáše Feřteka Co je nového ve vzdělávání se zabývá základním významem a rolí školy, hledá širší souvislosti mezi strukturou a vývojem společnosti a vzdělávacího systému. Sedmdesátistránková publikace představuje esej na téma dnešního stavu školství, ale také společnosti a jejích proměňujících se hodnot.
Celá recenze

Autor/Autorka

Kategorie

Bibliografické údaje

Název:
Co je nového ve vzdělávání
Autor:
Feřtek, Tomáš
Nakladatel:
Nová beseda
Edice:
Co je nového?
EAN:
9788090608924
ISBN:
978-80-906089-2-4
Popis:
1× kniha, flexi, 70 stran, česky
Rozměry:
13,5 × 20 cm
Rok vydání:
2015 (1. vydání)