Kniha líčí osudy prakticky všech významných členů rodiny Mannových, nejen těch nejznámějších – spisovatelů Thomase a Heinricha – ale i jejich sourozenců, manželek a dětí.
Joseph Ratzinger (dnes papež Benedikt XVI.) pojednává v této teologické práci o duši, smrti, očistci, vzkříšení, věčném životě a obnově kosmu na základě hluboké analýzy Starého i Nového zákona a především bohaté křesťanské tradice.
Bolševické Rusko dvacátých a třicátých let 20. století vábilo mnoho spisovatelů a umělců jako místo, kde proběhla zásadní reforma společností a kultury. Vedle jiných tam vycestoval také známý romanopisec Joseph Roth.
Shrnující historické pojednání o všeobecných (ekumenických) koncilech od Nikáje až po II. vatikánský sněm se obrací k zájemcům o církevní dějiny a dějiny křesťanské teologie.
Kniha rakouského žurnalisty líčí nejzávažnější kapitoly českých a rakouských dějin, jež se v pobělohorské době staly na více než tři sta let také dějinymi společnými.
Rozsahem krátká, ale hutná a zajímavá kniha vzpomínek. Svatý otec v ní poutavě popisuje své dětství, studium a dospívání v období nacistického Německa, vojenskou službu za války, teologická studia i kněžské a biskupské svěcení.
Paul Schmidt, hlavní tlumočník předních nacistických politiků, ve své knize zachycuje v chronologickém sledu vývoj zahraniční politiky Třetí říše v desetiletí od roku 1935 do roku 1945.