Velký knižní čtvrtek 2012 - podzim

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si téma do oblíbených.

Velký knižní čtvrtek je společný projekt devíti nakladatelů a knižní distribuce Kosmas. V jeden den - čtvrtek 11. října - na trh přichází dvanáct knižních novinek, které patří k nejočekávanějším hitům podzimní sezóny.

Máte pocit, že záplavu všech těch skvělých novinek časově nezvládnete? Máme pro Vás řešení! Neschopenka od Kosmasu.

Velký knižní čtvrtek 2012 - podzim v Oko Magazínu OKO

Vyhlášeny výsledky soutěže Audiokniha roku 2014

Po hlasování osmnáctičlenné poroty se stala absolutním vítězem ta, na které čte Jan Vlasák knihu Muž jménem Ove. Víc než 2000 poslouchačů zvolilo ve své ceně audioknihou roku Analfabetku, která uměla počítat. Já Weiss, popravdě ...

Ceny Audiokniha roku 2014 - nominace

Už za několik dnů, 15. května 2015, proběhne na veletrhu Svět knihy Praha slavnostní vyhlášení druhého ročníku ceny Audiokniha roku. Ve velkém sále střední haly budou představeni vítězové celkem osmi soutěžních kategorií.

Lupička klenotů se zubní protézou a naslouchátkem

Je to taková veselá představa: důchodcovská mafie. Zákeřní a drsní senioři, kteří už se nebojí ničeho, jenom nudného čekání na smrt. A tak začnou žít dobrodružně. Ostatně, s trochou cynického realismu: i kdyby je zavřeli na ...
Další články

VYBRANÍ AUTOŘI

Václav Cílek

Český geolog, klimatolog, spisovatel, esejista, filosof, překladatel taoistických a zenových textů a ...

David Walliams

David Walliams je britský herec a scenárista, spolutvůrce populární komediální série Little Britain ...

Jo Nesbo

Norský spisovatel a hudebník, původním vzděláním ekonom a finanční analytik, zpočátku pracoval jako ...

Pavel Čech

Po vyučení zámečníkem pět let opravoval stroje v Královopolské strojírně a později pracoval jako ...

Velký knižní čtvrtek 2012

Sněhulák

Sněhulák

(44x)
Sedmá kniha volné série krimirománů, jejichž hrdinou je komisař Harry Hole. Vyšetřování je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby.

Joseph Anton

Joseph Anton

(5x)
Světoznámý britský prozaik se v dlouho očekávané vzpomínkové knize vrací k létům, která musel poté, co byl ájatolláhem Chomejním v únoru 1989 odsouzen k smrti za autorství románu Satanské verše.

Nový svět

Nový svět

(18x)
Výjimečný grafický román beze slov zachycuje příběh každého přistěhovalce, uprchlíka či vysídlence a zároveň je poctou všem, kdo takovou cestu podnikli. Jedna z těch vzácných knih, které oslovují čtenáře od 10 do 100 let.

Snědla dětem sladkosti

Snědla dětem sladkosti

(8x)
Autorka vtipným stylem přibližuje čtenáři nejen svou každodenní realitu - přesazení do odlišné země a kultury, uvykání venkovu, výchovu dospívajících dvojčat, vlastní plány a sny -, ale dokáže humorně reflektovat i vážnější životní okamžiky.

Velký knižní čtvrtek 2012 e-knihy

Sněhulák Otevřít stranu 99

Sněhulák

(53x)
Sedmá kniha volné série krimirománů, jejichž hrdinou je komisař Harry Hole. Vyšetřování je tentokrát ještě napínavější než obvykle a pro Harryho o to složitější, že se silně dotýká jeho nové kolegyně i jedné velice blízké osoby.