Vozy všech kategorií vyráběla a exportovala firma Ringhoffer doslova do celého světa. Unikátní a dosud nepublikovaný soubor fotografií a dokumentů od první exportní zakázky (1867) do znárodnění firmy.
Salonní vozy Ringhoffer – 2. rozšířené vydání této úspěšné publikace přináší přehled výroby mimořádných, luxusních, železničních salonních vozů nejen z pohledu techniky a konstrukce, ale také architektury a umění.
Malíř a grafik Jiří Bouda (* 1934, † 2015) byl výjimečnou osobností českého výtvarného umění druhé poloviny 20. století. Z obecného trendu vývoje moderního českého umění se svým zdánlivě konzervativním vyjadřováním vymykal, ...
Jedinečná encyklopedie o historickém nábytku, v níž se renomovaný autor podrobně věnuje nejen nábytkové typologii, ale netradičně se zabývá, spolu s jeho slohovým určováním, i vývojem a popisem konstrukcí, spojů a používaných materiálů.
Na našem současném trhu ojedinělá publikace, přinášející zevrubnou informaci o štukatérském oboru, jehož největší rozkvět byl v českých zemích v 18. století. Nicméně toto pozoruhodné umělecké řemeslo přežilo až do současnosti.
Výjimečnost této knihy spočívá v komplexním pohledu na problematiku historických omítek. Kniha se věnuje vývoji omítek od nejstarších dob, až po moderní hmoty a technologie, které pomáhají při rekonstrukcích a sanacích omítek.
Autor se narodil 1915, absolvoval atelier Otakara Nejedlého. V začátcích své tvorby se věnoval i figurální malbě, ale později se stává výhradně krajinářem. Jedná se o jednoho z posledních českých impresionistů.
Spolu s historickým výkladem jednotlivých druhů malby - pastel, akvarel, kvaš, tempera, olejomalba, freska, sgrafito a podobně - seznamuje tato kniha s materiály, nástroji a barvami.
Je celkem logické, že první železniční hračky vznikly z modelů skutečných vagónů a lokomotiv. Kniha L.Lososa se zabývá nejen vývojem od počátků jejich výroby, ale také estetickou stránkou železničních hraček.