Jaroslav Olša jr.

Přihlašte se nebo registrujte a přidejte si autora do oblíbených.
Jaroslav Olša, Jr. (*1964) studoval orientalistiku na Univerzitě Karlově a mezinárodní vztahy a evropská studia na Amsterodamské univerzitě.
Od roku 1992 kariérní diplomat, velvyslanec v Zimbabwe (2000-2006), Korejské republice (2008-2014) a na Filipínách (2014-2018), od roku 2020 generální konzul v Los Angeles.
Autor knih o historii a...
Zobrazit celý text
Nahoru

Jaroslav Olša jr. v Oko Magazínu OKO

Rozhovory

Dryák je alchympunk

Alchypunk, tedy alchymistický punk. Jak říká autor Dryáku František Novotný: "Je to literární fantazie, kde funguje alchymie, ale bez kouzel, bez zaříkávání, zprostředkovaně. Alchymista musí vyrobit nějaký stroj a ten stroj teprve uspokojí...
Zobrazit celý text
Rádio Kosmas

Megafon - Knižní novinky doby virové I. - k novým knihám zve Saša Rašilov

V době virové se bohužel dějí nejrůznější nepříjemnosti. Do izolace se dostávají nejen lidé, ale i knihy. Stejně jako na jaře jsou opět zavřena knihkupectví. Nakladatelé ale nachystali na podzim a na Vánoce tituly, které vám budeme v našich výběrech postupně týden co týden představovat.
Rádio Kosmas

Na dotek - podcast Petra Viziny na Aktualne.cz: hosty Pavel Kosatík a Jaroslav Veis

Sto let už patří do našeho slovníku pojem robot. Prvně jej použil Karel Čapek ve své divadelní hře R.U.R. Povídkový soubor, do něhož krom hostů dnešního podcastu přispěli britský satirik Ben Aaronovitch, rabín Karol Sidon pod pseudonymem...
Zobrazit celý text
Další články