Nejprodávanější knihy za posledních 14 dní

Most přes řeku Něroč a jiné prózy -96%
V novele Most přes řeku Něroč líčí Cypkin své dětství v předválečném Minsku a tragický obraz útěku stovek tisíc lidí v červnu roku 1941 z Minsku, který vzápětí padnul do rukou německých okupantů.

Most přes řeku Něroč a jiné prózy

397 Kč
17 Kč
Osud tažných ptáků -94%
(3x)
Mokřady západního Nizozemí jsou útočištěm ptactva, které fascinuje nadějného biologa Maartena. Pravidelně vyplouvá na svá pozorování, aby v přírodě našel harmonii, kterou postrádá mezi lidmi.

Osud tažných ptáků

287 Kč
17 Kč
Anděl zapomnění -90%
Silně autobiografický Anděl zapomnění rakousko-slovinské spisovatelky Maji Haderlapové je literárním příspěvkem k tématu osudu korutanských Slovinců. Zprvu příběh zdánlivě splňuje všechny atributy romantické venkovské idyly, záhy však ...

Anděl zapomnění

228 Kč
23 Kč
Vídeňské historky -82%
(1x)
Soubor Vídeňské historky rakouského básníka Petera Altenberga má jednoho společného jmenovatele - Vídeň.

Vídeňské historky

182 Kč
32 Kč
Vezmu tě a odvedu tě pryč -81%
Román Vezmu tě a odvedu tě pryč (1999) lze označit za Bildungsroman, citová výchova hlavního dětského hrdiny je hlavním motivem díla, které ale nabízí i nečekaně silný milostný příběh hrdinovy staropanenské učitelky a místního poněkud omšelého playboye.

Vezmu tě a odvedu tě pryč

368 Kč
71 Kč
Pláž v noci -78%
(2x)
Krátký ilustrovaný příběh nejen pro děti od Eleny Ferrante, autorky tetralogie Geniální přítelkyně, je svou tematikou propojený s jejím dalším románem Temná dcera.

Pláž v noci

197 Kč
44 Kč
Portréty v ostnatém drátu -94%
Vzpomínková próza Portréty v ostnatém drátu vyšla až po jeho smrti v roce 1984 v Paříži. Jeho svědectví z břežněvovských lágrů je básníkovou variantou Dostojevského Zápisků z Mrtvého domu a barvitě v nich líčí život v pracovním táboře na Sibiři.

Portréty v ostnatém drátu

297 Kč
17 Kč
Noční život ve Vídni -91%
(1x)
Neobyčejně přesné postřehy citlivého pozorovatele, mnohdy s notnou dávkou ironie či sarkasmu, pootvírají dveře dobové vídeňské neopakovatelnosti a jedinečnosti.

Noční život ve Vídni

182 Kč
17 Kč
Liberalismus -89%
(1x)
Donald Trump je americký prezident, který se s nepokrytým pohrdáním vysmívá liberálním hodnotám. A není jediný: vyznavači neliberalismu stojí také v čele Itálie, Maďarska, Polska či Turecka. Co se vlastně stalo? Proč liberalismus ztratil podporu?

Liberalismus

397 Kč
44 Kč
Aritmetika bohů -81%
Vypravěčkou je mladá Estonka, která se koncem 80. let vystěhovala s matkou do Francie. Smrt blízkého člověka ji přiměla zabývat se nejen vlastními vzpomínkami na babičku, která měla daleko do přívětivé stařenky s láskyplnou náručí.

Aritmetika bohů

168 Kč
32 Kč
Zobrazuji 11 - 20 z 1000 položek
<< < 1 2 3 4 .. 100 > >>