Ryszard Kapuściński nás zve na pouť do dějin, která se možná brzy změní na cestu do budoucnosti. Fenomén Sovětského svazu nás nepřestává fascinovat ani dlouhá léta po jeho rozpadu, kdy se známá rudá vlajka se srpem a kladivem roztrhala...
Ryszard Kapuściński s chirurgickou přesností popisuje, jak samolibost „krále králů“ dovedla krok za krokem Írán až k revoluci. I proto kniha není jen „o Íránu“ a „o šáhovi“, ale především o mechanismu revoluce kdekoli na světě.
Zbožňovaný i proklínaný Ariel Šaron zůstává na izraelské politické scéně jako jeden z posledních představitelů generace politiků, kteří byli u všech dějinných událostí od vyhlášení státu Izrael v květnu 1948.
Jedná se o deník z 225 dní a nocí roku 1947, během nichž autor, původně voják polské armády a žurnalista, rozmlouval se svým spoluvězněm Jurgenem Stroopem, důstojníkem SS a jednou z nejpozoruhodnějších postav nacistického Německa.
Kniha světově uznávaného reportéra je souborem jeho úvah, týkajících se stavu dnešního světa, otázek spjatých s globalizací a problémů zemí Třetího světa.
Eben je mistrovské dílo světové reportáže z Afriky, barvitého kontinentu s jeho neuvěřitelnými kontrasty, bohatstvím i chudobou, inteligencí a nevědomostí, mírumilovností a konflikty.